Category: Bota

1 2 3 16 10 / 157 POSTS
Përfaqësuesja e Be-së e lumtur për marrëvjeshjen e nënshkruar mes Maqedonisë dhe Greqisë

Përfaqësuesja e Be-së e lumtur për marrëvjeshjen e nënshkruar mes Maqedonisë dhe Greqisë

17/06/2018
Është nënshkruar marrëveshja për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, gjatë ditës së sotme. Përfaqësuesja e lartë e Bashkmit Europian, Federika Mogher...
Vuloset marrëveshja në Prespë

Vuloset marrëveshja në Prespë

17/06/2018
Konflikti gati 25 vjeçar mes Athinës dhe Shkupit, është mbyllur ne Prespe. Kryeministrat Zoran Zaev dhe Aleksis Tsipras te shoqëruar nga ministrat e j...
Qeveria greke i mbijeton mocionit të mosbesimit në Parlament

Qeveria greke i mbijeton mocionit të mosbesimit në Parlament

17/06/2018
Marrëveshja e Prespës arriti të nënshkruhej duke e kaluar me sukses edhe një mocion mosbesimi në parlamentin grek, qëllimi i të cilit ishte ta bllokon...
Marrëveshja të hënën kalon në Qeveri, të mërkurën në Kuvend

Marrëveshja të hënën kalon në Qeveri, të mërkurën në Kuvend

17/06/2018
Ligji për ratifikimin e marrëveshjes së emrit të Maqedonisë, të hënën pritet të kalojë në Qeveri, ndërsa i njëjti do të dërgohet në Kuvend për miratim...
Ivanov të marrë urgjentisht përgjegjësitë

Ivanov të marrë urgjentisht përgjegjësitë

13/06/2018
“Nuk është e përshtatshme për kreun e shtetit, të refuzojë të flas me kryeministrin dhe ministrin e jashtëm që të marrë në mënyrë të drejtpërdrejtë ...
Bota me optimizëm pas takimit Trump-Kim

Bota me optimizëm pas takimit Trump-Kim

12/06/2018
Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in, i cili ishte i pari që filloi bisedime diplomatike me regjimin e izoluar, duke i hapur rrugën takimit të Si...
Dua Lipa tregon se me kë ëndërron të ketë bashkëpunim

Dua Lipa tregon se me kë ëndërron të ketë bashkëpunim

12/06/2018
Këngëtarja e famshme me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, ka zbuluar një sekret se me kë ka dëshirë të ketë bashkëpunim. Bëhet fjalë për Kevin Parke...
Zinedin Zidane në krye të Kombëtares së madhe Europiane

Zinedin Zidane në krye të Kombëtares së madhe Europiane

12/06/2018
Zinedin Zidan shihet nga të gjithë si trajneri i ardhshëm i përfaqësueses franceze, i vetmi post i cili mendohet se është i përshtatshmi për të pas la...
“Republika e Maqedonisë veriore” Emri i ri!

“Republika e Maqedonisë veriore” Emri i ri!

12/06/2018
Pas mosmarrëveshjeve thuajse prej 3 dekadash, Athina dhe Shkupi duket se kanë rënë dakord për të zgjidhur çështjen e emrit të Maqedonisë. Mediat greke...
1 2 3 16 10 / 157 POSTS