Category: Kulturë

1 2 3 10 / 29 POSTS
Dhjetë meshkujt më të bukur në botë, sipas ‘Tc Candler’ dhe ‘Independent’

Dhjetë meshkujt më të bukur në botë, sipas ‘Tc Candler’ dhe ‘Independent’

08/02/2019
Në renditjen vjetore të hartuar nga 'TC Candler' dhe nga kritikët e 'Independent', kryeson në radhë të parë Jason Momoa. Në mesin e 100 burrave...
Deputeti holandez që quante fenë islame ‘sëmundje’ njofton se është kthyer në musliman

Deputeti holandez që quante fenë islame ‘sëmundje’ njofton se është kthyer në musliman

05/02/2019
Një deputet i Holandës, krahu i djathtë i krye-radikalit Geert Wilders dhe që më parë kishte quajtur fenë islame 'sëmundje' njoftoi sot se është bër...
Konsumoni sa më shumë shalqi gjatë verës, ja përfitimet…

Konsumoni sa më shumë shalqi gjatë verës, ja përfitimet…

13/06/2018
Konsumoni sa më shumë shalqi gjatë verës, ja përfitimet… Gjithashtu ngjyruesi i tyre është një antioksidant i fuqishëm, “Lycopene” , që përmirëson fu...
Dua Lipa tregon se me kë ëndërron të ketë bashkëpunim

Dua Lipa tregon se me kë ëndërron të ketë bashkëpunim

12/06/2018
Këngëtarja e famshme me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, ka zbuluar një sekret se me kë ka dëshirë të ketë bashkëpunim. Bëhet fjalë për Kevin Parke...
Këto 6 gjëra mos i ndani kurrë, dhe me askënd!

Këto 6 gjëra mos i ndani kurrë, dhe me askënd!

11/06/2018
1.Qëllimet e jetës Të paturit qëllime në jetë është mjaft e rëndësishme. Por ti nuk duhet t’i ndash ato me të tjerët sepse ndonjëhere mund të ndrys...
140 vjetori i lidhjes së Prizrenit

140 vjetori i lidhjes së Prizrenit

10/06/2018
  Parlamenti i Kosovës ka kujtuar 140 vjetori e Lidhjes se Prizrenit me një seancë solemne të mbajtur pikërisht në këtë qytet. I ftuar ...
Po me Rira Orën ç’patët xhanëm!

Po me Rira Orën ç’patët xhanëm!

08/06/2018
Nga Mentor Kikia Lexova shumë qëndrime të njërëzve të ndryshëm për koncertin e Rita Orës. E gjeta kohën dhe durimin në fakt, enkas për të mësuar...
Rike Roçi duket e acaruar, por sërish seksi!

Rike Roçi duket e acaruar, por sërish seksi!

08/06/2018
Fillimisht u bë e njohur si banore e “Big Brother”, e më pas u rishfaq si “tifozja seksi” e Shqipërisë në Evropianin e 2016-ës. Bëhet fjalë për buk...
Një recetë që do vetëm 5 minuta dhe ju bën të humbisni 5 kg

Një recetë që do vetëm 5 minuta dhe ju bën të humbisni 5 kg

08/06/2018
Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. Pesha e tepërt mund të çojë në presionin e lartë të gjakut,...
“Kur Zoti krijoi nënën”

“Kur Zoti krijoi nënën”

04/12/2017
Një herë e një kohë, Zoti i mirë kishte vendosur të krijonte… nënën. Kishte gjashtë ditë që punonte pa reshtur, kur ja aty, u shfaq një engjëll që i...
1 2 3 10 / 29 POSTS