Category: Maqedoni

1 2 3 70 10 / 700 POSTS
Pronari i “Durmo Tours”: Shoferi na ka thënë se e ka humbur kontrollin mbi veten, me siguri për shkaqe shëndetësore

Pronari i “Durmo Tours”: Shoferi na ka thënë se e ka humbur kontrollin mbi veten, me siguri për shkaqe shëndetësore

15/02/2019
Nga aksidenti i së mërkurës, jetën e humbën 14 persona, ndërsa dhjetëra të tjerë u lënduan. Pronari i kompanisë “Durmo Tours” Durmish Belul...
Pronari i “Durmo Turs”: Autobusi ishte në rregull, shoferi e ka humbur kontrollin (VIDEO)

Pronari i “Durmo Turs”: Autobusi ishte në rregull, shoferi e ka humbur kontrollin (VIDEO)

15/02/2019
Pronari i kompanisë “Durmo Turs”, Durmish Beluli, në një deklaratë për televizionin “24 Vesti” thotë se autobusi i cili është rrotulluar ku humbën...
“Ekziston mundësia njërës prej udhëtareve t’i amputohet këmba”

“Ekziston mundësia njërës prej udhëtareve t’i amputohet këmba”

15/02/2019
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot përsëri ka vizituar personat e lënduar në aksidentin tragjik tek Llaskarca dhe ka deklaruar se sot do të...
Ky është djali i deputetit të LSDM-së që humbi jetën në aksidentin e mbrëmshëm Shkup-Tetovë

Ky është djali i deputetit të LSDM-së që humbi jetën në aksidentin e mbrëmshëm Shkup-Tetovë

15/02/2019
Jovica Trpevski është djali i deputeti të LSDM-së i cili humbi jetën mbrëmë pas rrokullisjes së autobusit në rrugën Shkup-Tetovë, mëson TetovaSot....
“Babi, shoferi i autobusit po humb kontrollin, por rrokullisemi”, rrëfimi i babait teksa fliste ne telefon me të birin

“Babi, shoferi i autobusit po humb kontrollin, por rrokullisemi”, rrëfimi i babait teksa fliste ne telefon me të birin

15/02/2019
Familjet e të plagosurve nga aksidenti me autobus në Laskarcë, që nga mëngjesi tashmë mund të vizitojnë të dashurit e tyre në Spitalin e Qytetit “8 ...
Rritet numri i të prekurve nga gripi në Maqedoni

Rritet numri i të prekurve nga gripi në Maqedoni

15/02/2019
Gjatë javës së kaluar në Maqedoni janë regjistruar më shumë se 2000 raste të reja nga të prekurit nga gripi, ky numër gjatë javës së kaluar është ...
MPB ka hapur procedurë kundër Vankovskës, rektori i “Kirilit dhe Metodit”: Distancohem nga qëndrimi saj

MPB ka hapur procedurë kundër Vankovskës, rektori i “Kirilit dhe Metodit”: Distancohem nga qëndrimi saj

15/02/2019
Profesoresha universitare Biljana Vankovska, është e përfshirë në njërën nga 5 procedurat e hapura nga Ministrisë së Punëve të Brendshme për gjuhë...
Përsëri autobusi i Durmo-Tours me defekt?!!

Përsëri autobusi i Durmo-Tours me defekt?!!

15/02/2019
Përsëri autobusi i Durmo-Tours me defekt, tani në qendër të Gostivarit! Fat që sot nuk ndodhi më e keqja!
Do të kishte shumë të vdekur nëse nuk do të kishin ndihmuar shqiptarët e Laskarcës (VIDEO)

Do të kishte shumë të vdekur nëse nuk do të kishin ndihmuar shqiptarët e Laskarcës (VIDEO)

15/02/2019
Banorët e Laskarcës së Shkupit mbrëmë kanë treguar humanizëm të madh dhe se janë të gatshëm të ndihmojnë kur e lyp nevoja. Një dëshmitar përmes rr...
Aksidenti në Maqedoni/ Një prej viktimave pedagogia shqiptare

Aksidenti në Maqedoni/ Një prej viktimave pedagogia shqiptare

15/02/2019
Pasditen e djeshme, një aksident tragjik ndodhi në  autostradën Shkup-Tetovë, ku një autobus udhëtarësh ka dalë nga rruga dhe si pasojë humb...
1 2 3 70 10 / 700 POSTS