Category: Maqedoni

1 2 3 4 70 20 / 700 POSTS
Një VIDEO 3D përshkruan si mund të kishte ndodhur aksidenti tragjik i autobusit

Një VIDEO 3D përshkruan si mund të kishte ndodhur aksidenti tragjik i autobusit

15/02/2019
Asnjë nga 50 udhëtarët nuk mendonte se udhëtimi rutinë me autobusin Durmo Tours në Gostivar do të përfundonte si një nga katastrofat më të mëdha n...
Dita e dytë e zisë në Maqedoni pas aksidentit, pesë persona ende në gjendje kritike

Dita e dytë e zisë në Maqedoni pas aksidentit, pesë persona ende në gjendje kritike

15/02/2019
Në vend sot është dita e ditë zie pas aksidentit që ndodhi pardje në autostradën Shkup-Tetovë ku ndërruan jetë 14 persona, ndërsa 37 u lënduan pas...
Maqedonia e Veriut e njoftoi OKB-në për ndryshimin e emrit

Maqedonia e Veriut e njoftoi OKB-në për ndryshimin e emrit

15/02/2019
Maqedonia e Veriut e ka njoftuar protokollin e Kombeve të Bashkuara dhe vendet anëtare për ndryshimin e emrit të vendit, ka njoftuar ministria e J...
Dëshmitari që ishte në autobus rrëfen ngjarjen e tragjedisë: “Së pari nisi të dridhej autobusi, pastaj u bllokua timoni dhe më pas …!”

Dëshmitari që ishte në autobus rrëfen ngjarjen e tragjedisë: “Së pari nisi të dridhej autobusi, pastaj u bllokua timoni dhe më pas …!”

14/02/2019
Timoni i autobusit ishte bllokuar në momentin e aksidentit dhe disa nga udhëtarët u përpoqën të ndihmonin në mbajtjen e drejtimit të autobusit i c...
Profesoresha Venkovska kënaqet me viktimаt e аksidentit të djeshëm, ja çfarë shkruan!!

Profesoresha Venkovska kënaqet me viktimаt e аksidentit të djeshëm, ja çfarë shkruan!!

14/02/2019
Profesoresha Biljana Venkovska gjatë një postimi në FB është tallur me viktimаt e аksidentit të sotshëm duke shkruar: “Çfarë tragjedie dhe ironie ...
Flet shoferi i autobusit të aksidentuar, ja çka thotë për tragjedinë

Flet shoferi i autobusit të aksidentuar, ja çka thotë për tragjedinë

14/02/2019
Sipas burimeve në hetim, shoferi i autobusit në pronësi të kompanisë Durmo Tours ka thënë se nuk i kujtohet se si ndodhi aksidenti, njofton Tetova...
Lista e plotë e emrave të viktimave që kanë humbur jetën në aksident

Lista e plotë e emrave të viktimave që kanë humbur jetën në aksident

14/02/2019
Janë identifikuar tashmë 14 viktimat e tragjedisë së mbrëmshme të autobusit që u rrokullis në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Laskarc...
Gazeta Lajm: Shoferi i autobusit thuhet se ka vozitur edhe nëpër Shkup me shpejtësi të madhe?

Gazeta Lajm: Shoferi i autobusit thuhet se ka vozitur edhe nëpër Shkup me shpejtësi të madhe?

14/02/2019
Sipas disa mediumeve maqedonase, të mëdha janë gjasat që fajtor për fatkeqësinë e djeshme të jetë shoferi i autobusit. Burime nga policia kanë thë...
Gruaja shtatzëne transferohet në Gjinekologji, ndërsa një i lënduar dërgohet në emergjencë

Gruaja shtatzëne transferohet në Gjinekologji, ndërsa një i lënduar dërgohet në emergjencë

14/02/2019
Edhe një i lënduar në aksidentin e mbrëmshëm në autostradën Shkup-Tetovë, ka përfunduar në qendrën e Urgjencës në klinikën e Shkupit. Para përa...
Ëndërra e Onurit ishte tu ndihmojë njerëzve, sapo kishte filluar studimet e mjekësisë

Ëndërra e Onurit ishte tu ndihmojë njerëzve, sapo kishte filluar studimet e mjekësisë

14/02/2019
Një nga viktimat e tragjedisë së djeshme në rrugën Shkup-Tetovë, afër fshatit Llaskarcë, është edhe 19 vjeçari Onur Sadiku. Familja e tij janë famil...
1 2 3 4 70 20 / 700 POSTS