Category: Maqedoni

1 58 59 60600 / 600 POSTS
Qeveria shkarkon Këshillat Drejtues në qindra institucione

Qeveria shkarkon Këshillat Drejtues në qindra institucione

11/07/2017
  Qeveria në mbledhjen e sapopërfunduar ka marrë vendimin për shkarkimin e Këshillave Drejtues të rreth 500 institucioneve. Bëhet fjalë...
“Google” riemëroi Sheshin e Maqedonisë si “Sheshi Vardarska”

“Google” riemëroi Sheshin e Maqedonisë si “Sheshi Vardarska”

11/07/2017
Gjigandi botëror i internetit “Google”, në aplikimin e saj “Maps” riemërtoi Sheshin e Madh të Maqedonisë në “Sheshi Vardarska”, në Shkup, shkruan ...
Moti i ngrohtë, temperatura deri më 41 gradë C

Moti i ngrohtë, temperatura deri më 41 gradë C

11/07/2017
Moti në Maqedoni do të jetë  me diell dhe shumë i nxehtnë  orët e pasdites lokalisht do të ketë  zhvillim të dobët të vranësirave  jostabile të ci...
Shkup: Marsh për Srebrenicën

Shkup: Marsh për Srebrenicën

11/07/2017
Në Shkup sot do të organizohet marsh për Srebrenicën. Marshi do të fillojë prej Xhamisë së Murat Pashës në Çarshinë e Vjetër të Shkupit. Gjatë ...
Gruevski ngelet pa pasaportë

Gruevski ngelet pa pasaportë

04/07/2017
Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk e mori masën më të ashpër për sigurim. Këshilli Penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1, vendosi që të a...
Incident në Kumanovë, shkrepje armësh në Lagjen e Trimave

Incident në Kumanovë, shkrepje armësh në Lagjen e Trimave

04/07/2017
  Një incident me armë ka ndodhur pak para mesnate në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Burime policore theksuan për INA se incidenti ka ndodh...
Vazhdojnë lëkundjet në Maqedoni, rrezik nga  vullkani në Ohër

Vazhdojnë lëkundjet në Maqedoni, rrezik nga vullkani në Ohër

04/07/2017
Toka vazhdon të lëkundet në Maqedoni. Më se 10 lëkundje  janë regjistruar që prej mesditës, kur një tërmet me magnitudë 5, të shkallës rihter dhe ...
Nga 1 shtatori administrata me orar të ri të punës Nga 1 shtatori administrata me orar të ri të punës

Nga 1 shtatori administrata me orar të ri të punës Nga 1 shtatori administrata me orar të ri të punës

04/07/2017
Qeveria sot vendosi që disa institucione shtetërore të punojnë me dy ndrrime, në mënyrë që qytetarët pas mbarimit të orarit të...
Ministri Bekteshi takoi ambasadorin e Francës Kristian Timonie

Ministri Bekteshi takoi ambasadorin e Francës Kristian Timonie

20/06/2017
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, sot priti në një takim njoftues Kristian Timonie, ambasador i Republikës së Francës në Republikën e Maqedonis...
HAN DHE PRIBE TË HËNËN DHE TË MARTËN NË SHKUP

HAN DHE PRIBE TË HËNËN DHE TË MARTËN NË SHKUP

20/06/2017
Komisari Johannes Hahn dhe Reinhardt Pribe do të qëndrojnë në Maqedoni gjatë javës së ardhshme, informoi Qeveria e Maqedonisë. Bëhet fjalë për takime ...
1 58 59 60600 / 600 POSTS