Category: Maqedoni

1 58 59 60 61 62 70 600 / 700 POSTS
Shumica parlamentare nuk do të shkojë në pushim përderisa nuk shkarkohet Zvërlevski

Shumica parlamentare nuk do të shkojë në pushim përderisa nuk shkarkohet Zvërlevski

31/07/2017
Deputetët e LSDM-së dhe partnerët e tyre të koalicionit nuk planifikojnë të shkojnë në pushime, përderisa nuk e largojnë nga rendi i ditës pikën p...
PJESË TË BUTELIT, ÇAIRIT DHE SHUTO ORIZARËS NESËR PA RRYMË

PJESË TË BUTELIT, ÇAIRIT DHE SHUTO ORIZARËS NESËR PA RRYMË

30/07/2017
Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrejtin elektrik nesër pa rrymë do të mbeten disa pjesë në komunat Butel, Çair dhe Shuto Orizarë, kumtoi Qendr...
MPB do të sanksionojë policët që penguan protestat e aktivistëve kundër forcave amerikane

MPB do të sanksionojë policët që penguan protestat e aktivistëve kundër forcave amerikane

30/07/2017
Në lidhje me ngjarjet e djeshme rreth protestave me rastin e prezantimit të makinave ushtarake të SHBA-ve, Ministria e Punëve të Brendshme përmes ...
Deskoska: Po hapen vende të reja pune në universitete

Deskoska: Po hapen vende të reja pune në universitete

30/07/2017
Me kërkesë të universiteteve, janë të miratuar vende të reja pune dhe janë angazhuar mësimdhënës të rinj në universitete, ka njoftuar ministrja e ...
Deponia e Strugës vazhdon të digjet, Qeveria harron vendimin

Deponia e Strugës vazhdon të digjet, Qeveria harron vendimin

30/07/2017
Nga deponia e Strugës edhe sot përhapet tymi, edhe pse është me intenzitet më të ulët prej ditëve të kaluara. Jozyrtarisht sigurimi fizik prej 24 ...
Dyfytyrësia e politikanëve rrënon vlerat morale

Dyfytyrësia e politikanëve rrënon vlerat morale

30/07/2017
Zhvillimet e fundit në skenën politike në Maqedoni, në veçanti ato pas zgjedhjeve të dhjetorit të vitit të kaluar dëshmojnë sipas ekspertëve dhe njohë...
Ky është tmerri në të cilin jetojnë të burgosurit në Maqedoni

Ky është tmerri në të cilin jetojnë të burgosurit në Maqedoni

30/07/2017
Tortura fizike dhe mendore, kushte mizerabël, shërbime të këqija dhe kontroll i ashpër. Të burgosur me shikim të dëmtuar dhe kancer, të cilëve ...
Borisov: Marrëveshja për fqinjësi të mirë, Maqedonisë menjëherë ia hap rrugën për në NATO

Borisov: Marrëveshja për fqinjësi të mirë, Maqedonisë menjëherë ia hap rrugën për në NATO

29/07/2017
Marrëveshja për fqinjësi të mirë Maqedonisë i jep perspektivë evropiane dhe menjëherë ia hap rrugën për anëtarësim në NATO, deklaroi kryemistri bu...
Paraburgim për personin që ka shtënë në një aheng familjar në Likovë

Paraburgim për personin që ka shtënë në një aheng familjar në Likovë

28/07/2017
Gjykata i ka caktuar paraburgim 30 ditor personit i cili pardje ka shtënë në një aheng familjar në Likovë, pasi Prokuroria e Kumanovës ka parashtr...
Duraki: U ndahen 43 milionë denarë 12 komunave për ujësjellës dhe për shtretërit e lumenjve

Duraki: U ndahen 43 milionë denarë 12 komunave për ujësjellës dhe për shtretërit e lumenjve

28/07/2017
Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Sadulla Duraki dhe kryetarët e 12 komunave sot nënshkruan marrëveshje për ndarjen e mjetev...
1 58 59 60 61 62 70 600 / 700 POSTS