Category: Rajoni

1 2 3 20 10 / 196 POSTS
“Jetimat e Ballkanit” do të ndajn 17 banesa për familjet në nevojë në 11 vjetorin e pavarësisë

“Jetimat e Ballkanit” do të ndajn 17 banesa për familjet në nevojë në 11 vjetorin e pavarësisë

15/02/2019
Në vazhdën e aktiviteteve bamirëse, shoqata “Jetimat e Ballkanit” edhe për festën e pavarësisë ka menduar që të gëzoj edhe disa familje. Kjo sh...
Elvis Naçi: Me shumë dhimbje po e përjetojmë aksidentin e rëndë në Maqedoni

Elvis Naçi: Me shumë dhimbje po e përjetojmë aksidentin e rëndë në Maqedoni

14/02/2019
Aksidenti tronditës që ndodhi sot në autostradën Tetovë-Shkup, ka befasuar edhe hoxhen e nderuar Elvis Nacin ku mes dhimbjesh ai shkruan: “Me s...
Gjendet i varur me litar një shtetas i huaj në Prishtinë

Gjendet i varur me litar një shtetas i huaj në Prishtinë

13/02/2019
Një person i moshës 60 vjeç, shtetas i huaj është gjetur i vdekur sot në shtëpinë e tij. Rasti ka ndodhur rreth orës 09:00 në rrugën “Behie Das...
Vuçiq: Unë jam më i fortë se Milosheviqi

Vuçiq: Unë jam më i fortë se Milosheviqi

13/02/2019
Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka fuqi më të madhe në popull se ish-presidenti Slobodan Milosheviq. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka th...
“Kam vrarë gruan, hajdeni më arrestoni”, punonjësi i Gardës e telefonoi vetë policinë

“Kam vrarë gruan, hajdeni më arrestoni”, punonjësi i Gardës e telefonoi vetë policinë

13/02/2019
Zbardhen detaje të reja nga krimi i rëndë në familje, me viktimë një grua 36-vjeçare. Nëna e një vajze 3 vjeçe u qëllua për vdekje nga bashkësh...
Shpend Ahmeti dorëzoi padi për Vetëvendosjen dhe fton Kurtin në një debat televiziv

Shpend Ahmeti dorëzoi padi për Vetëvendosjen dhe fton Kurtin në një debat televiziv

12/02/2019
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dorëzuar padi për shpifje ndaj Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me furnizimin me qumësht nëpër shk...
Milaim Zeka tregon përrallat e Hashim Thaçit

Milaim Zeka tregon përrallat e Hashim Thaçit

11/02/2019
Deputeti i Kosovës, nga Nisma Socialdemokrate, Milaim Zekathotë se, nëse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, arrinë ta realizon përrallen e tij, n...
​Klinë, një person gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

​Klinë, një person gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

11/02/2019
Në Klinë, dje në orës 10:16, është raportuar se një mashkull i nacionalitetit serb, është gjetur në shtëpinë e tij pa shenja jete. Policia përm...
Krasniqi: M’vjen marre që jam djalë!

Krasniqi: M’vjen marre që jam djalë!

08/02/2019
Sa herë që i hapi portalet e lexoj këso lajme qysh gratë e vajzat trajtohen e n’fund ua lejmë fajin vet atyne. Sa herë që egërsia e burrave, që me...
Ymeri: Kosova është një shtet që i dhunon vajzat dhe gratë

Ymeri: Kosova është një shtet që i dhunon vajzat dhe gratë

08/02/2019
Në seancën e jashtëzakonshme parlamentare për dhunimin seksual në Drenas, në emër të Grupit Parlamentar të PSD-së, Visar Ymeri, ka thënë se është ...
1 2 3 20 10 / 196 POSTS