Category: Shëndetësi

1 2 3 5 10 / 50 POSTS
Vitamina që duhet ta marrë secili, ua përmirëson shikimin

Vitamina që duhet ta marrë secili, ua përmirëson shikimin

12/02/2019
Shëndeti i syrit mbahet përmes testeve të rregullta mjekësore. Por një nga mënyrat e rekomanduara për të mbajtur shikimin tuaj të shëndetsh...
Mos flini më pak se kaq orë gjumë, mund ta merrni kancerin

Mos flini më pak se kaq orë gjumë, mund ta merrni kancerin

11/02/2019
Mungesa e gjumit mund të çojë, si pasojë, sipas hulumtuesve, deri në sëmundje gjenetike. Një grup shkencëtarësh kanë zbuluar se pagjumësia ...
Super-ushqimet që e ngadalësojnë procesin e plakjes

Super-ushqimet që e ngadalësojnë procesin e plakjes

11/02/2019
Ushqimi ka ndikim të madh në funksionet tona fizike dhe mendore, ndërkaq ju ofron shpjegimin kur kërkoni përgjigjen për shtimin e shpejtë të p...
“Ilaçet” e veçanta natyrale kundër stresit

“Ilaçet” e veçanta natyrale kundër stresit

06/02/2019
Shëndet – Njohja e ushqimeve, e barërave dhe e ambientit që ju rrethon, ju ndihmon në adaptimin e zakoneve të reja për një jetë më pak të lodhshme...
Ilaçi natyral kundër rënies së flokëve

Ilaçi natyral kundër rënies së flokëve

05/02/2019
Ilaçi kundër rënies së flokëve fshihet pikërisht në ushqimet e shëndetshme që i përdorim për çdo ditë. Maskat nga tharmi i bukës u përgjigjen të g...
Filipçe: Spitali Gjinekologjik në Çair do të vazhdojë me punë, do të gazifikohet sezonin tjetër

Filipçe: Spitali Gjinekologjik në Çair do të vazhdojë me punë, do të gazifikohet sezonin tjetër

05/02/2019
“Spitali Gjinekologjik në Çair do të vazhdojë me punë, ndërsa në sezonin e ardhshëm do të fillojë të ngrohet me gaz”. Këtë sot e deklaroi minis...
Si të largoni dhimbjet në gju?

Si të largoni dhimbjet në gju?

05/02/2019
Akulli është mënyra më e lehtë për të reduktuar dhimbjen. Mbani qesen e akullit për 10 deri në 15 minuta në zonën ku ndieni dhimbje. Fiziot...
Rreziku për sulm të zemrës: Mungesa e gjumit ndërlidhet me shëndet të dobët kardiovaskular

Rreziku për sulm të zemrës: Mungesa e gjumit ndërlidhet me shëndet të dobët kardiovaskular

05/02/2019
Deprivimi i gjumit është ndërlidhur me shëndet të dobët kardiovaskular te gratë e vjetra. Mungesa e sasisë së rekomanduar të gjumit e rritë rre...
Studimi i frikshëm: Kujdes nga njerëzit që e pinë kafen pa sheqer

Studimi i frikshëm: Kujdes nga njerëzit që e pinë kafen pa sheqer

03/02/2019
Pirja e kafesë në mëngjes është një zakon për shumë njerëz. Aq sa shumë prej nesh nuk mund të bëjmë asgjë pa pirë kafen më parë. Sipas një stud...
Konsumoni sa më shumë shalqi gjatë verës, ja përfitimet…

Konsumoni sa më shumë shalqi gjatë verës, ja përfitimet…

13/06/2018
Konsumoni sa më shumë shalqi gjatë verës, ja përfitimet… Gjithashtu ngjyruesi i tyre është një antioksidant i fuqishëm, “Lycopene” , që përmirëson fu...
1 2 3 5 10 / 50 POSTS