Category: Uncategorized

1 2 3 10 / 24 POSTS
Ky objekt kushton 500 mijë dollarë, mësoni arsyen

Ky objekt kushton 500 mijë dollarë, mësoni arsyen

11/02/2019
Një ankand ”kozmik”, që do të zgjasë prej datës 6-14 shkurt, në festën e Shën Valentinit, do të jetë i hapur për shitjen e një meteori në formë ze...
Për flokët e djegur nga boja, maskë me qumësht dhe mjaltë

Për flokët e djegur nga boja, maskë me qumësht dhe mjaltë

11/02/2019
Flokët dëmtohen për shkaqe të ndryshme, por më të zakonshmet janë nga papastërtitë, dielli dhe lyerjet e shpeshta. Kjo e fundit është vërtet nj...
Mbani aromë të keqe në gojë kur zgjoheni? Ja arsyet që e shkaktojnë

Mbani aromë të keqe në gojë kur zgjoheni? Ja arsyet që e shkaktojnë

08/02/2019
Edhe pse një nga arsyet logjike është se nuk i keni larë dhëmbët për rreth 8 orë, ka faktorë të tjerë që mbështesin këtë dukuri të pakëndshme. ...
Bota me optimizëm pas takimit Trump-Kim

Bota me optimizëm pas takimit Trump-Kim

12/06/2018
Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in, i cili ishte i pari që filloi bisedime diplomatike me regjimin e izoluar, duke i hapur rrugën takimit të Si...
Pse duhet të hani sa më shumë ullinj

Pse duhet të hani sa më shumë ullinj

11/06/2018
Nëse dëshironi të konsumoni produkte të shëndetshme dhe me vlera të larta ushqyese, njihuni me arsyet se pse duhet të konsumoni sa më shumë ullinj. ...
Si ndikojnë marrëdhëniet intime në tensionin e lartë dhe të ulët të gjakut

Si ndikojnë marrëdhëniet intime në tensionin e lartë dhe të ulët të gjakut

11/06/2018
Sipas psikologëve dhe terapistëve të marrëdhënieve, seksualiteti i bën shumë mirë jetës dhe shëndetit fizik dhe psikologjik të njeriut, në përfitime q...
SOT, GURTHEMELI I PIKËS KUFITARE BELLANOC-STANÇIÇ

SOT, GURTHEMELI I PIKËS KUFITARE BELLANOC-STANÇIÇ

11/06/2018
Komuna e Likovë ka njoftuar se sot do të vihet girthemeli i pikës kufitare Bellanoc-Stançiç që lidh Maqedoninë dhe Kosovën. Ju informojmë se sot me...
Kjo është lulja në Kosovë, e cila ka vlerë më shumë sesa ari

Kjo është lulja në Kosovë, e cila ka vlerë më shumë sesa ari

10/06/2018
Lule shafrani, e cila vlerësohet si një prej erëzave më të shtrenjta në botë, kultivohet edhe në Kosovë. Kjo lule, përpunimi i së cilës kërkon mund dh...
Ilir Meta fjalë të ndjera për Vokrrin

Ilir Meta fjalë të ndjera për Vokrrin

09/06/2018
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrit. Kreu i shtetit shq...
1 2 3 10 / 24 POSTS