Një recetë që do vetëm 5 minuta dhe ju bën të humbisni 5 kg

Një recetë që do vetëm 5 minuta dhe ju bën të humbisni 5 kg

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. Pesha e tepërt mund të çojë në presionin e lartë të gjakut, diabet, sëmundje të zemrës, çrregullimet të stomakut etj.

Obeziteti është një kërcënim serioz për zemrën, veshkat, mëlçinë, gjunjët dhe nyjet. Pesha normale e trupit është thelbësore për një trup dhe mendje të shëndetshme. Nëse doni të reduktoni peshën e përgjithshme, kjo është zgjidhja e duhur për ju.

Përbërësit:

60 gram majdanoz

1 limon

300 ml ujë

Si përgatitet dhe përdoret:

Së pari, shtrydhni limonin dhe hidheni lëngun në një tas. Më pas grini imët majdanozin. Hidheni në lëngun e limonit sëbashku me ujin.

Përziejini mirë. Pijeni në mëngjes për 5 ditë. Më pas bëni 10 ditë pushim. Përsëriteni të gjithë procedurën nëse është e nevojshme.

Kjo pije nxit metabolizmin dhe procesin e djegies së dhjamit, siguron energji, vitamina dhe minerale si dhe eliminon toksinat e tepërta nga trupi juaj, transmeton kuzhinashqiptare.com. Majdanozi vepron si një diuretik, që do të thotë se eliminon lëngjet e tepërta nga organizmi.

COMMENTS