"> 1.092 raste të reja, 2003 të shëruar dhe 32 të vdekur nga Covid 19 – ShkupiLajm.com
1.092 raste të reja, 2003 të shëruar dhe 32 të vdekur nga Covid 19

1.092 raste të reja, 2003 të shëruar dhe 32 të vdekur nga Covid 19

Shpërndaje

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 5569 testime, ndërsa janë regjistruar 1092 raste të reja me Covid-19.

Insituti për Shëndet Publik ka regjistruar 2003 pacientë të shëruar.

Si pasojë e Covid-19 kanë ndërruar jetë 32 persona.

Deri më tani në vend janë bërë 666.091 testime për Covid-19.(koha.mk)

COMMENTS