"> 13 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid në Maqedoni – ShkupiLajm.com
13 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid në Maqedoni

13 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid në Maqedoni

Shpërndaje

Në 24 orët e fundit janë bërë 854 testime, ndërsa janë regjistruar 129 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, më tepër se gjysma e të infektuarve janë nga Shkupi – 76.

Më tej në Kavadar ka 19 raste të reja, në NEgotinë 9, Prilep 6, Veles Ohër dhe Strugë nga 3, Kumanovë dhe Tetovë nga 2, Manastir 9, ndërsa në Gostivar, Shtip, Kërçovë, Vinicë, Makedonski Brod dhe Demir Kapi nga 1 rast.

Kanë ndëruar jetë 13 pacientë. Bëhet fjalë për pacientë të moshës 76, 70, 61, 58, 54, 87, 78, 73, 79, 66, 73, 80 dhe 61.

Janë shëruar 342 pacientë.

Deri tani në vend janë infektuar gjithsej 99408 pacientë. Prej tyre, 89742 janë shëruar, 3076 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 6590

COMMENTS