"> September 2020 – ShkupiLajm.com
1 2 3 43 11 / 473 POSTS
Një grua lind foshnjën në taksi

Një grua lind foshnjën në taksi

30/09/2020
Para spitalit të Velesit një grua në taksi ka lindur foshnjën e saj. Mjekja Vesna Nedellkovska Nikollova që është edhe zëdhënëse e spitalit tha se fo...
Alarm për bombë në Rinas? Aviacioni Civil sqaron: Ja si qëndron e vërteta

Alarm për bombë në Rinas? Aviacioni Civil sqaron: Ja si qëndron e vërteta

30/09/2020
Sektori i sigurisë ka zhvilluar ditën e sotme një test për sistemin e sigurisë në Aeoroportin e Rinasit duke evakuuar qytetarët dhe punonjësit. Abc...
Gjykata Administrative e hodhi poshtë padinë e “Bankës Eurostandard”

Gjykata Administrative e hodhi poshtë padinë e “Bankës Eurostandard”

30/09/2020
Gjykata Administrative e hodhi poshtë padinë e “Bankës Eurostandard” lidhur me vendimin e Bankës Popullore të sjellë nga guvernatorja Anita Angellovsk...
Edhe sot dështoi ora mësimore online, sistemi assesi të funksionojë

Edhe sot dështoi ora mësimore online, sistemi assesi të funksionojë

30/09/2020
Pas mos funksionimit të djeshëm të platformës nacionale për mësim nga distanca dhe orës e cila nuk u mbajt, pjesë e mësimdhënësve dhe profesorët vendo...
Filipçe “pajtohet” me motrat medicinale nga Klinika Infektive, i fton në bisedë të përbashkët

Filipçe “pajtohet” me motrat medicinale nga Klinika Infektive, i fton në bisedë të përbashkët

30/09/2020
Ndonëse dje u njoftua se kanë kërkuar t’u pranohet dorëheqja nga vendi i punës në Klinikën Infektive, kryeinfemierja Zorica Ljubiçiq Mitiq dhe dy motr...
The Guardian: Nisja e proceseve në Speciale mund të ketë ndikim të thellë mbi Kosovën

The Guardian: Nisja e proceseve në Speciale mund të ketë ndikim të thellë mbi Kosovën

30/09/2020
Nisja e proceseve të zvarritura gjyqësore në Speciale mund të ketë ndikim të thellë mbi Kosovën dhe raportet e tensionuara të saja me Serbinë, ka shkr...
Borrell: Ballkanit i duhet një luftë kundër dezinformimit

Borrell: Ballkanit i duhet një luftë kundër dezinformimit

30/09/2020
Ministri i Jashtëm i Bashkimit Evropian Josep Borrell u ka bërë thirrje mediave dhe shoqërisë civile në Ballkanin Perëndimor që të angazhohen në luftë...
Të punësuarit në Administratën Shtetërore do të vlejë orari I punës nga ora…

Të punësuarit në Administratën Shtetërore do të vlejë orari I punës nga ora…

30/09/2020
Nga 1 Tetori, për të gjithë të punësuarit në Administratën Shtetërore do të vlejë orari I punës nga ora 08.00 deri ora 16.00 – ka vendosur Qeveria në ...
Selmanaj: Kryeministri Hoti e merr bukën nga shtëpia dhe han në zyre

Selmanaj: Kryeministri Hoti e merr bukën nga shtëpia dhe han në zyre

30/09/2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, ka thënë se ai si zyrtar i lartë i shtetit ka edhe shofer, edhe sigurim, por që ka shkuar pa përcjelljene tyre n...
Mickoski: Nëse ka kongres të jashtëzakonshëm nuk do të kandidoj

Mickoski: Nëse ka kongres të jashtëzakonshëm nuk do të kandidoj

30/09/2020
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në intervistën e tij për Top Tema në televizionin Telma nuk u përgjigj në mënyrë precize nëse ndjen përgj...
Ja kush foli më shumë në debatin e parë mes Trump dhe Biden

Ja kush foli më shumë në debatin e parë mes Trump dhe Biden

30/09/2020
SHBA, ka përfunduar debati 90-minutësh mes Trump dhe Biden i cili hap pjesën e fundit të garës për Shtëpinë e Bardhë. Fitimtar në këtë debat të pak...
1 2 3 43 11 / 473 POSTS