"> October 2020 – ShkupiLajm.com
1 2 3 45 11 / 492 POSTS
‘Tërhiqet’ Macron/ Thotë se ‘e kupton’ tronditjen e muslimanëve për karikaturat e Profetit Muhamed

‘Tërhiqet’ Macron/ Thotë se ‘e kupton’ tronditjen e muslimanëve për karikaturat e Profetit Muhamed

31/10/2020
Presidenti francez Emmanuel Macron ka tentuar sonte të qetësojë gjakrat e ndezura të komunitetit botëror musliman, duke thënë se e kupton zemërimin e ...
Tsunami në Turqi, pas tërmetit katastrofik (VIDEO)

Tsunami në Turqi, pas tërmetit katastrofik (VIDEO)

31/10/2020
Pasi tërmeti rrafshoi pallatet në Izmir tani një tsunami ka goditur në brigjet e Turqisë. Akoma nuk dihet për gjendjen dhe numrin e viktimave por situ...
12 persona vdiqën dhe 1085 raste të reja me Covid-19

12 persona vdiqën dhe 1085 raste të reja me Covid-19

31/10/2020
Në 24 orët e fundit, u kryen 3294 teste dhe 1085 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 447 -Kumanovo 69 -Derbar 9 -Stip 39 -Prilep...
E dhimbshme, nxirret e pajetë nëna shqiptare, u gjet e përqafuar me të birin

E dhimbshme, nxirret e pajetë nëna shqiptare, u gjet e përqafuar me të birin

31/10/2020
Një lajm i hidhur na vjen nga Izmiri i Turqisë. Mes vikt.imave nga tërmeti shkatërrimtar që shkundi shtetin turk ditën e djeshme është dhe një grua sh...
Zaharieva: Bullgaria nuk e konteston të drejtën e vetëvendosjes së RMV-së, por kërkon njohjen e të vërtetës historike

Zaharieva: Bullgaria nuk e konteston të drejtën e vetëvendosjes së RMV-së, por kërkon njohjen e të vërtetës historike

31/10/2020
Bullgaria nuk e konteston të drejtën e Republikës së Maqedonisë së Veriut për vetëvendosje, as të drejtën ta quajnë gjuhën e tyre siç dëshirojnë. Ne j...
Shtohen viktimat e COVID në Shqipëri, 241 infektime në 24 orët e fundit

Shtohen viktimat e COVID në Shqipëri, 241 infektime në 24 orët e fundit

31/10/2020
Ministria e Shëndetësisë ka bërë përditësimin e situatës së pandemisë për 24 orët e fundit në vendin tonë. Janë kryer 1260 testime, nga të cilët kanë ...
Khabib me reagim të ashpër ndaj presidentit të Francës

Khabib me reagim të ashpër ndaj presidentit të Francës

31/10/2020
Khabib Nurmagomedov i dërgoi një mesazh të mprehtë presidentit francez Emmanuel Macron, lidhur me deklaratat e tij rreth Islamit. Këto ditë ka sulm...
Publikohen shifrat ditore të të inifektuarve me COVID-19 në Kosovë

Publikohen shifrat ditore të të inifektuarve me COVID-19 në Kosovë

31/10/2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar edhe 514 raste t...
Tërmeti shkatërrimtar, adoleshenët u gjetën të përqafuar nën rrënoja

Tërmeti shkatërrimtar, adoleshenët u gjetën të përqafuar nën rrënoja

31/10/2020
Greqia dhe ishulli Samos kanë mbajtur dje zi për vdekjen e dy të rinjve, Aris, 17 vjeç dhe Claire, 15 vjeçe, të cilët i zuri poshtë muri i një ndërtes...
Trudeau, kundër Macron për karikaturat: Kontrollo se ç’flet…Liria e shprehjes ka kufijtë e saj

Trudeau, kundër Macron për karikaturat: Kontrollo se ç’flet…Liria e shprehjes ka kufijtë e saj

31/10/2020
Kryeministri kanadez Justin Trudeau mbrojti lirinë e shprehjes të premten, por duke thënë se ajo nuk ishte “pa kufij” dhe se nuk duhet të “dëmtojë në ...
Izmiri me tragjedi  tërmetit: si dhe kush i publikoi karikaturat e Charlie Hebdo-së në këtë qytet kemalist

Izmiri me tragjedi tërmetit: si dhe kush i publikoi karikaturat e Charlie Hebdo-së në këtë qytet kemalist

31/10/2020
Neptün Soyer, gruaja e kryebashkiakut të Izmirit Tunc Soyer, shkaktoi një skandal këto ditë pasi publikoi karikaturat fyese ndaj Profetit Muhamed të f...
1 2 3 45 11 / 492 POSTS