"> 02/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 3 11 / 30 POSTS
Nga Covid-19 po thyejmë rekorde në vdekje: Maqedonia është përsëri në krye për sa i përket numrit të vdekjeve

Nga Covid-19 po thyejmë rekorde në vdekje: Maqedonia është përsëri në krye për sa i përket numrit të vdekjeve

02/10/2020
Me gjashtë pacientët e fundit që vdiqën në 24 orët e fundit, një total prej 749 njerëz kanë vdekur në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë për shkak të...
Karantina po troket!? Mbledhje urgjente e Komisionit për Sëmundjet e Infektive

Karantina po troket!? Mbledhje urgjente e Komisionit për Sëmundjet e Infektive

02/10/2020
Ministria e Shëndetësisë informon se një konsultë e Ministrit të Shëndetësisë Assoc. dr. Venko Filipce me anëtarët e Komisionit për Sëmundjet Infektiv...
Azerbajxhani nis ofe*nsivën e madhe, merret komanda e Forcave Speciale armene?

Azerbajxhani nis ofe*nsivën e madhe, merret komanda e Forcave Speciale armene?

02/10/2020
Ushtria azere ka nisur një ofensivë të gjerë ushtarake në zonën e Nagorno Karabakh dhe territoreve që mbahen nga ushtria armene. Mediat lokale raport...
Ministri Nuredini takon ministren austriake Edtstadller: Bisedohet mbi rëndësinë e fillimit të negociatave me BE

Ministri Nuredini takon ministren austriake Edtstadller: Bisedohet mbi rëndësinë e fillimit të negociatave me BE

02/10/2020
Nuredini në takim bilateral me Ministren Federale të Austrisë për BE dhe Kushtetutë, Karoline Edtstadller Në takimin e djeshëm midis Ministrit të M...
Bllokohet sërish autostrada Shkup – Tetovë

Bllokohet sërish autostrada Shkup – Tetovë

02/10/2020
Bllokohet sërish autostrada Shkup – Tetovë Protestat kunder EVN-se kane vazhduar edhe sonte ne Tetove ku mijera vetura kane bllokuar autostraden Sh...
Protestuesit kundër çmimit të energjisë elektrike në Shkup kërkojnë takim me kryeministrin Zaev

Protestuesit kundër çmimit të energjisë elektrike në Shkup kërkojnë takim me kryeministrin Zaev

02/10/2020
https://www.facebook.com/watch/?v=3567429366655367 Në qytetin e Shkupit vazhduan protestat kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike, pas ven...
Thirrje për ndarje të mbështetjes financiare për studentët për mbulim të një pjesë të shpenzimeve gjatë studimit

Thirrje për ndarje të mbështetjes financiare për studentët për mbulim të një pjesë të shpenzimeve gjatë studimit

02/10/2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës informon se në vijim është thirrja për ndarje të mbështetjes financiare të njëfishtë të studentëve për pagesë të një ...
Kuajt po mundohen në rrugët e Shkupit dhe karrocat po e mundojnë qytetin!

Kuajt po mundohen në rrugët e Shkupit dhe karrocat po e mundojnë qytetin!

02/10/2020
Megjithëse duam ta shohim Shkupin si një metropol botëror dhe evropian, në kryeqytet ende shpesh mund të shihni karroca me kuaj në trafik. Të rrahu...
UEFA: 30% E KAPACITETIT TË STADIUMEVE ME TIFOZË

UEFA: 30% E KAPACITETIT TË STADIUMEVE ME TIFOZË

02/10/2020
Vendimin e UEFA-s për të lejuar praninë e tifozëve në stadiume me 30% të kapacitetit, e konfirmoi edhe FSHF. Qeveria e futbollit shqiptar, duke iu ref...
FOTO LAJM/ Detaji i pazakontë në kravatën e Ramës

FOTO LAJM/ Detaji i pazakontë në kravatën e Ramës

02/10/2020
Kryeministri Rama është duke mbajtur konferencën për shtyp me kryeministrin e Korovës, Avdulla Hoti, ndërsa vëmendjen e gazetarëve e tërhoqi një d...
Si vdiq një udhëtarë në aeroportin e Shkupit

Si vdiq një udhëtarë në aeroportin e Shkupit

02/10/2020
Ka ndëruar jetë në aeroportin e Shkupit “Aleksandri i Madh” një udhëtarë që kishte mbërritur nga Suedia. Situata është dukur alarmante në aeroport ...
1 2 3 11 / 30 POSTS