"> 03/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
A mund të infektohemi dy herë nga COVID-19?

A mund të infektohemi dy herë nga COVID-19?

03/10/2020
Ekspertët thonë se infektimi sërish nga koronavirusi duket një e mundur, por nuk dihet se sa shpesh mund të ndodhë një gjë e tillë. Kohët e fundit ...
Dy të vdekur dhe 25 të zhdukur nga përmbytjet në kufirin Francë-Itali

Dy të vdekur dhe 25 të zhdukur nga përmbytjet në kufirin Francë-Itali

03/10/2020
Si pasojë e të reshurave të shiut që kanë shkaktuar përmbytje në një pjesë të kufirit ndërmjet Francës dhe Italisë, dy persona kanë humbur jetën dhe 2...
Maratona të Dielën ndryshon regjimin e trafikut në Shkup

Maratona të Dielën ndryshon regjimin e trafikut në Shkup

03/10/2020
Të Dielën, në periudhën nga 7 e mëngjesit deri në 2 pasdite, do të ketë një regjim të ndryshuar të trafikut në disa rrugë në kryeqytet, për shkak të m...
Shteg i ri për çiklistë pionierë në Vodno

Shteg i ri për çiklistë pionierë në Vodno

03/10/2020
Në Vodno të mesme, sot në orën 12:00 zyrtarisht do të hapet shtegu i ri për çiklistë pionierë, që është pjesë e projektit “Parku për çiklistë Vodno”. ...
Hapja e kufirit me Kosovën, qytetarët: Janë vonuar, ta hapin sa më shpejt

Hapja e kufirit me Kosovën, qytetarët: Janë vonuar, ta hapin sa më shpejt

03/10/2020
Edhe pse ditë më parë, Komisioni për Sëmundje Infektive propozoi hapjen e kufijve me fqinjët, pa test PCR, autoritetet e larta shtetërore, ende nuk ...
USHQIMIT ТË TEPËRT: Disa e hedhin, disa nuk mund të ngopen

USHQIMIT ТË TEPËRT: Disa e hedhin, disa nuk mund të ngopen

03/10/2020
Hulumtimet e fundit të publikuara nga Enti Shtetëror i Statistikave, tregojnë se numri i qytetareve që jetojnë në kufirin e varfërisë vazhdimisht po r...
Arrestohen dy persona, nga Kondova dhe Sllatina për vuajtjen e dënimeve me burg nga 5 dhe 6 vjet

Arrestohen dy persona, nga Kondova dhe Sllatina për vuajtjen e dënimeve me burg nga 5 dhe 6 vjet

03/10/2020
Sektori për bashkëpunim ndërkombëtar policor me ndihmën e Njësisë së policisë për intervenim, natën e kaluar në orën 02:00, kanë arrestuar A.A (19) ng...
Gjendja është serioze, të dielën të mos punojë asgjë, ndërsa kafenetë të punojnë deri më 22.oo

Gjendja është serioze, të dielën të mos punojë asgjë, ndërsa kafenetë të punojnë deri më 22.oo

03/10/2020
Numër më i lartë i të infektuarve në nivel ditorë nga fillimi i pandemisë me Covid-19, është regjistruar sot – 243 raste të reja dhe 4 të vdekur. Alar...
Covid 19 vret pak, tek ne vdekshmëria është 4.2

Covid 19 vret pak, tek ne vdekshmëria është 4.2

03/10/2020
Epidemiologu i njohur, prof. Dr. Dragan Danilovski, sonte ishte mysafir në emisionin “Vetëm e Vërteta” në televizionin Kanal 5. Danilovski shpjegoi...
Për ndërtimin e impiantit për trajtim të ujërave të zeza në Shkup janë të interesuara ndërmarrje

Për ndërtimin e impiantit për trajtim të ujërave të zeza në Shkup janë të interesuara ndërmarrje

03/10/2020
Afati i fundit për dorëzimin e aplikacioneve për parakualifikim për përzgjedhje të ofertuesit më të volitshëm për ndërtim të impiantit për trajtim t...
Qeveria sërish premton sistemimin e 700 administratorëve të cilët 12 vite marrin rrogë pa punë, pasi nuk e realizoi mandatin e kaluar!

Qeveria sërish premton sistemimin e 700 administratorëve të cilët 12 vite marrin rrogë pa punë, pasi nuk e realizoi mandatin e kaluar!

03/10/2020
Sistemimi i 1.688 administratorëve të punësuar me Marrëveshjen e Ohrit, të cilët prej vitit 2008-të, në mungesë të ofertës së shtetit për punë kanë m...
1 2 11 / 15 POSTS