"> 04/10/2020 – ShkupiLajm.com
Qeveria vendos për masat e reja! Filipçe: Nuk do të lejohen ahengje me këngëtarë dhe DJ

Qeveria vendos për masat e reja! Filipçe: Nuk do të lejohen ahengje me këngëtarë dhe DJ

04/10/2020
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, për TV21, deklaroi se Qeveria unanimisht ka pranuar rekomandimet e reja të propozuara nga Komisioni për Sëmund...
Vatra e luftes zhvillohet me bombardime në qytete dhe fshatra (VIDEO)

Vatra e luftes zhvillohet me bombardime në qytete dhe fshatra (VIDEO)

04/10/2020
Forcat armene bombarduan qytetin Ganja në Azerbajxhan, rajonin Fuzuli në Karabakun e pushtuar dhe fshatrat Agdam dhe Terter, raporton Anadolu Agency (...
Zbulohet enigma pse koronavirusi vret njerëz pa asnjë gjendje tjetër mjekësore

Zbulohet enigma pse koronavirusi vret njerëz pa asnjë gjendje tjetër mjekësore

04/10/2020
Njerëzit që vuajnë nga kushte të caktuara mjekësore janë më të prekshëm ndaj ndërlikimeve COVID-19, përfshirë vdekjen. Personat e moshuar janë në r...
Nuk hapen kufijtë me Kosovën dhe vendet e tjera fqinje, nëse nuk ka ndryshim!

Nuk hapen kufijtë me Kosovën dhe vendet e tjera fqinje, nëse nuk ka ndryshim!

04/10/2020
Me rritjen e infektimeve me koronavirus, Maqedonia e Veriut nuk pritet të hap kufijtë pa test PRC. Burime të afërta me Ministrinë e Shëndetësisë bë...
Wizz Air Maratona e Shkupit 2020

Wizz Air Maratona e Shkupit 2020

04/10/2020
Sot, sipas një protokolli të veçantë për mbrojtje nga Covid-19, Maratona e Wizz Air Shkup u zhvillua nën moton "Vrapimi do t'ju ndryshojë". Për sh...
COVID-19: Me një rekord të ri prej 243 të infektuarve në 24 orë

COVID-19: Me një rekord të ri prej 243 të infektuarve në 24 orë

04/10/2020
Numri i përgjithshëm i rasteve aktive të KOVID-19 në vend për vetëm dy ditë është rritur me gati një të pestën, duke arritur në 2.585. Mbi 66 përqi...
Anglia heq nga përdorimi lugët plastike

Anglia heq nga përdorimi lugët plastike

04/10/2020
Në Mbretërinë e Bashkuar, duke filluar nga 1 Tetori nuk përdoren më pipëzat, lugët dhe shkopinjtë plastikë. Përjashtim kanë bërë spitalet, kafenetë dh...
Presidenti Pendarovski nuk ka bërë shkelje të Kushtetutës, nuk ka bazë për impiçment

Presidenti Pendarovski nuk ka bërë shkelje të Kushtetutës, nuk ka bazë për impiçment

04/10/2020
Anëtarja e Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së, Dafina Stojanoska tha ditë më parë se kjo parti nuk do të votojë për vazhdim të gjendjes së jashtëzak...
Armenët ngrenë flamurin e bardhë, dalin pamjet e sulmeve nga azerët (VIDEO)

Armenët ngrenë flamurin e bardhë, dalin pamjet e sulmeve nga azerët (VIDEO)

04/10/2020
Lufta është e ashpër mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në rajonin e Nagorno Karabakhut me një numër të madh viktimash nga të dyja anët. Krahas terrenit, ...