"> 05/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve: Koronavirusi mund të përhapet nga ajri

Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve: Koronavirusi mund të përhapet nga ajri

05/10/2020
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) postoi një rishikim të udhëzimeve të saj lidhur me koronavirusin të hënën, duke thënë se vir...
Mazhoranca siguron votat në Kuvend, 97 deputetë miratojnë Kodin Zgjedhor, përçahet opozita në parlament

Mazhoranca siguron votat në Kuvend, 97 deputetë miratojnë Kodin Zgjedhor, përçahet opozita në parlament

05/10/2020
Miratohet kodi zgjedhor në Kuvend. Mazhoranca mësohet se ka siguruar 97 vota pro, për të kaluar ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kujtojmë se për të mirat...
Kryeson Tetova dhe pason Ohri sipas lartësisë së borxheve

Kryeson Tetova dhe pason Ohri sipas lartësisë së borxheve

05/10/2020
Komuna e Tetovës e mori vendin e parë nga komuna e Ohrit – doli në krye të listës së vetëqeverisjeve lokale me më shumë borxhe, me detyrime të prapamb...
Bojkoti i kampionatit, reagon FIFA dhe UEFA: Mbështesim kërkesat e klubeve

Bojkoti i kampionatit, reagon FIFA dhe UEFA: Mbështesim kërkesat e klubeve

05/10/2020
FIFA dhe UEFA kanë reaguar për bojkotin e kampionatit të Kategorisë Superiore përmes një letre të dërguar Sekretarit të Përgjithshëm të FSHF-së, Ilir ...
Sistemi shëndetësor në Maqedoninë e Veriut drejt kolapsit, infermierët paralajmërojnë dorëheqje masive

Sistemi shëndetësor në Maqedoninë e Veriut drejt kolapsit, infermierët paralajmërojnë dorëheqje masive

05/10/2020
Infermierët në Klinikën Infektive në Maqedoninë e Veriut kanë paralajmëruar dorëheqje masive. Sistemi shëndetësor në vendin fqinj rrezikon të kaloj...
Dy amerikanë dhe një britanik fitues të çmimit Nobel në mjekësi

Dy amerikanë dhe një britanik fitues të çmimit Nobel në mjekësi

05/10/2020
Të tre shkencëtarët “kanë dhënë një kontribut themelor në luftën kundër hepatitit të transmetuar nga gjaku, një problem i madh global shëndetësor që s...
Sërish shifra të larta, 4 persona humbin jetën, 144 raste me COVID-19

Sërish shifra të larta, 4 persona humbin jetën, 144 raste me COVID-19

05/10/2020
144 raste me COVID-19 jane regjistruar sot ne vendin tone, ndersa 4 persona kane humbur jeten. Gjatë javës së 40 të pandemisë, javës që lamë pas, e...
Prej në mesnatë do të lirohet çmimi i benzinës, do të shtrenjtohet i dizelit

Prej në mesnatë do të lirohet çmimi i benzinës, do të shtrenjtohet i dizelit

05/10/2020
Benzina do të lirohet për 1.5 denarë, ndërkaq dizeli do të shtrenjtohet për 0.5 denarë për një litër me pakicë. Me këtë vendim, benzina Eurosuper B...
Nxënësit ja mësynë shkollës ne Luboten,

Nxënësit ja mësynë shkollës ne Luboten,

05/10/2020
Në Luboten të Shkupit nxënësit së bashku prindërit e tyre sot ia mësynë shkollës për të ndjekur mësimin me prani fizike pasi siç thonë nuk kanë kushte...
Regjistrimi i popullsisë, ne duart e Ministria e Drejtësisë

Regjistrimi i popullsisë, ne duart e Ministria e Drejtësisë

05/10/2020
Kryeministri, Zoran Zaev pret që Ligji për Regjistrimin e Popullsisë të miratohet deri në fund të vitit, në mënyrë që procesi i regjistrimit të realiz...
Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë paralajmëron protesta

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë paralajmëron protesta

05/10/2020
Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë këtë fundjavë në hotelin Aleksandar Palas në Shkup mbajti kuvendin e rregullt jo-zgjedhorë ku u diskutua për disa t...
1 2 11 / 16 POSTS