"> 06/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
MIRROR:SERBËT I DETYRUAN FËMIJËT TË VRAPONIN KAH PRINDËRIT DHE I EKZEKUTUAN

MIRROR:SERBËT I DETYRUAN FËMIJËT TË VRAPONIN KAH PRINDËRIT DHE I EKZEKUTUAN

06/10/2020
Daily Mirror në një artikull për eksperten angleze të forenzikes, Dame Sue Black ka përmendur krimet e luftës në Kosovë. Kjo pasi 57-vjeçarja k...
SERBIA NË ALARM, DYSHOHET SE 20 AUTOBUSË ME SHQIPTARË U VARROSËN NË STAVALJ

SERBIA NË ALARM, DYSHOHET SE 20 AUTOBUSË ME SHQIPTARË U VARROSËN NË STAVALJ

06/10/2020
Një deklaratë e ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, duke i kërcënuar serbët që mos të tregojnë se ku gjenden varrezat masive të sh...
Publikohet raporti i KE-së për Maqedoninë e Veriut

Publikohet raporti i KE-së për Maqedoninë e Veriut

06/10/2020
Raporti vjetor i Komisionit Evropian i balancuar për Maqedoninë e Veriut. Brukseli vlerëson se vendi ka vazhduar përpjekjet për forcimin e demokracisë...
A ishte e çuditshme dalja e Trump kaq shpejt nga spitali? Pipero: E konsideroj…

A ishte e çuditshme dalja e Trump kaq shpejt nga spitali? Pipero: E konsideroj…

06/10/2020
https://youtu.be/DbtjTx477Fk E gjithë vëmendja e mediave botërore, portaleve dhe ekranit televiziv këto ditë ka qenë e përqëndruar tek presidenti ...
Aksident në Qarkoren e Shkupit

Aksident në Qarkoren e Shkupit

06/10/2020
Një aksident në komunikacion ka ndodhur sot pasdite në Qarkoren e Shkupit në drejtim të Tetovës. Nuk raportohen viktima por vetëm lëndime të lehta ...
225 raste të reja me COVID-19, 159 persona janë shëruar dhe 8 kanë humbur jetën

225 raste të reja me COVID-19, 159 persona janë shëruar dhe 8 kanë humbur jetën

06/10/2020
Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.841 testime dhe janë regjistruar 225 raste të reja. Prej rasteve të ...
Acarohen raportet, Tirana e thërret ambasadorin serb për t’i dorëzuar notë proteste

Acarohen raportet, Tirana e thërret ambasadorin serb për t’i dorëzuar notë proteste

06/10/2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se nuk do të tolerohet asnjë ofendim nga përfaqësuesit e qeverisë serbe, referuar këtu deklaratave të...
Në Maqedoninë e Veriut funksionojnë dhjetëra “institucione fantome”

Në Maqedoninë e Veriut funksionojnë dhjetëra “institucione fantome”

06/10/2020
Në bazë të të dhënave nga raporti i Ministrisë së Shoqërisë Informative në vitin 2019, në Maqedoninë e Veriut veprojnë 14 institucione të cilat nuk ka...
Meta nxjerr listën me emra të deputetëve që votuan për Kodin e ri Zgjedhor

Meta nxjerr listën me emra të deputetëve që votuan për Kodin e ri Zgjedhor

06/10/2020
Ashtu siç kishte premtuar Presidenti Ilir Meta ka publikuar listën e deputetëve që votuan pro Kodit të ri Zgjedhor. Sipas Metës, miratimi i ndryshi...
Nënshkruhet marrëveshje për Grant-Ndihmë Japoneze për Zhvillimin Ekonomik dhe Social

Nënshkruhet marrëveshje për Grant-Ndihmë Japoneze për Zhvillimin Ekonomik dhe Social

06/10/2020
Sot zëvendës kryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov së bashku me Ambasadoren e Japonisë në Maqedoninë e Veriut, Keilo Haneda, nën...
KE: 20 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor

KE: 20 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor

06/10/2020
Komisioni Evropian synon që, gjatë dekadës së ardhshme, të investojë deri në 20 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor, thuhet në një plan investimi që...
1 2 11 / 16 POSTS