"> 07/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 18 POSTS
“Na detyruan amerikanët”! Klosi rrëfen takimin me shërbimin sekret serb: U morëm vesh për njëherë

“Na detyruan amerikanët”! Klosi rrëfen takimin me shërbimin sekret serb: U morëm vesh për njëherë

07/10/2020
sh-shefi i Shërbimit Informativ shqiptar Fatos Klosi në intervistën ekskluzive dhënë për emisionin “Ballkan” të gazetares Linda Karadaku tregoi prapas...
Gjermania planifikon masa më të rrepta kufizuese

Gjermania planifikon masa më të rrepta kufizuese

07/10/2020
Qeveria gjermane paralajmëroi sot se vendi mund të humbasë kontrollin mbi pandeminë e COVID-19, ndërsa numri i rasteve të reja është rritur në nivelin...
Serbia vendos mur me tela e gjemba në kufirin me Maqedoninë e Veriut

Serbia vendos mur me tela e gjemba në kufirin me Maqedoninë e Veriut

07/10/2020
Dalin pamjet, Serbia vendos mur me tela e gjemba në kufirin me Maqedoninë e Veriut. Këto pamje në redaksinë tonë i ka dërguar një lexues i rregullt i ...
Maqedonia dhe Shqipëria nënshkruan marrëveshje bilaterale për heqjen e barrierave fitosanitare

Maqedonia dhe Shqipëria nënshkruan marrëveshje bilaterale për heqjen e barrierave fitosanitare

07/10/2020
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nënshkruan marrëveshje bilaterale për heqjen e barrierave Fitosanitare. Me këtë marrëveshje produktet prej Shqipërie ...
Ministrja e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut në vetizolim

Ministrja e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut në vetizolim

07/10/2020
Irena Stefoska, ministrja e kulturës në Maqedoninë e Veriut sot në mesditë raportoi se do të jetë në vetizolim, pasi një anëtar kabineti është infektu...
Parashikohet rezultati i ndeshjes Maqedoni e Veriut – Kosovë

Parashikohet rezultati i ndeshjes Maqedoni e Veriut – Kosovë

07/10/2020
Portali britanik “sportsmole.co.uk” e ka favorizuar ekipin e Maqedonisë së Veriut për takimin e nesërm, duke parashikuar se do të fitojë me rezultat 2...
NJË MËSUESE NË SHKUP KA REZULTUAR POZITIVE ME KOVID, 15 NXËNËS TË KLASËS SË PARË JANË NË IZOLIM

NJË MËSUESE NË SHKUP KA REZULTUAR POZITIVE ME KOVID, 15 NXËNËS TË KLASËS SË PARË JANË NË IZOLIM

07/10/2020
Një mësuese në shkollën fillore Goce Delçev- Shkup ka rezultuar pozitiv me koronavirus, ndërsa në izolim shtëpiak janë vendosur 15 nxënës të klasave t...
VARHEJI NË SHKUP: PARA MBËSHTETJES PRESIM REZULTATE

VARHEJI NË SHKUP: PARA MBËSHTETJES PRESIM REZULTATE

07/10/2020
Bashkimi Evropian është i përkushtuar për të punuar në planin e zgjerimit dhe për rimëkëmbjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor, por për të realizuar ...
S’ka zgjidhje për vetdeklarimet e rreme për punësime

S’ka zgjidhje për vetdeklarimet e rreme për punësime

07/10/2020
Qeveria për momentin nuk ka ide konkrete se si mund ta zgjidhë problemin me vetëdeklarimin e rrejshëm të maqedonasve si shqiptarë, në konkurset për pu...
Shkupi ka zgjedhur kompaninë që do të zhvillojë projektin ideor për “tramvajin me rrota”

Shkupi ka zgjedhur kompaninë që do të zhvillojë projektin ideor për “tramvajin me rrota”

07/10/2020
Autoritetet e qytetit të Shkupit i zgjodhën projektuesit të cilët do të hartojnë projektin ideor për linjën e parë të sistemit të autobusëve të shpejt...
Afaristë nga Tetova dhe Gostivari e kanë dëmtuar buxhetin e shtetit për mbi një milionë euro

Afaristë nga Tetova dhe Gostivari e kanë dëmtuar buxhetin e shtetit për mbi një milionë euro

07/10/2020
Dhjetëra biznesmenë dhe kontabilistë janë arrestuar sot nga Policia Financiare, nën dyshimet se nga arkat e Komunës së Tetovës dhe Gostivarit, në mëny...
1 2 11 / 18 POSTS