"> 08/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 3 11 / 23 POSTS
Bardhi: Ne i realizuam shanset tona, Kosova jo

Bardhi: Ne i realizuam shanset tona, Kosova jo

08/10/2020
Enis Bardhi është deklaruar pas fitores 2:1 të Maqedonisë ndaj Kosovës “Besoj se këto ndeshje janë të rënda, si psiqikisht dhe fizikisht. Në fillim...
Maqedonia e Veriut 2:1 Kosovë

Maqedonia e Veriut 2:1 Kosovë

08/10/2020
Kombëtarja e Kosovës ka humbur mundësinë e artë për një vend në EURO2020. ‘Dardanët’ janë mposhtur 2:1 nga Maqedonia në ndeshjen gjysmëfinale të Pl...
Filloi shkrirja e dy bankave në një

Filloi shkrirja e dy bankave në një

08/10/2020
Banka e Ohrit dhe banka Shpakase, dy bankat që funksionojnë në Maqedoninë e Veriut, kanë filluar procedurat për shkrirjen e tyre në një bankë të vetme...
Ja kush dyshohet për pallmat buzë Vardarit

Ja kush dyshohet për pallmat buzë Vardarit

08/10/2020
Pallmat e shumëpërfolura të cilat u mbollën buzë lumit Vardar, e të cilat disa u vyshkën e disa u shkatërruan kanë qenë të vendosura duke i keqpërdoru...
Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

08/10/2020
Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, Festim Halili njofton se ky institucion ka aplikuar në IPA3 programën evrop...
Transporti publik në Shkup, rrezik për shëndetin e qytetarëve

Transporti publik në Shkup, rrezik për shëndetin e qytetarëve

08/10/2020
Në shumë nga autobusët e transportit publik në kryeqytet tejkalohet numri i lejuar i pasagjerëve. Kjo shihet edhe në këto fotografi të postuara në rre...
Nëse ndeshja shkon në penallti, cili ekip e ka portierin më specialist për 11 metërsha: Statistikat e Muric dhe Dimitrievski

Nëse ndeshja shkon në penallti, cili ekip e ka portierin më specialist për 11 metërsha: Statistikat e Muric dhe Dimitrievski

08/10/2020
Ndeshja e sotme në mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës ka mundësi të zgjidhet edhe përmes penalltive nëse rezultati në fund të ndeshjes dhe vazhdimev...
Xhaferi dëshmojë për “27 Prillin”

Xhaferi dëshmojë për “27 Prillin”

08/10/2020
Talat Xhaferi më 27 prill të vitit 2017 ka pasur rast vdekje në familje, i kishte vdekur vëllai dhe kohë pas kohe ka ardhur në seancat e Kuvendit dhe ...
364 raste të reja me Kovid-19, tre viktima dhe 106 të shëruar

364 raste të reja me Kovid-19, tre viktima dhe 106 të shëruar

08/10/2020
Gjatë 24 orëve të fundit (07/08.10.2020) në gjithë territorin e vendit, nga 2140 teste të kryera 364 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19, ndë...
Filipçe: Nuk manipulojmë me shifrat për Covid-19

Filipçe: Nuk manipulojmë me shifrat për Covid-19

08/10/2020
I pyetur se si i komenton reagimet në publik për atë se shifrat me Covid-19 po manipulohen varësisht prej ngjarjeve politike, ministri Filipçe është k...
Grupi i Kumanovës bën tifo sonte për Kosovën!

Grupi i Kumanovës bën tifo sonte për Kosovën!

08/10/2020
Ne Grupi Kumanova në përkraje të Kosovës, ne do ta përcjellim ndeshjen nga Burgu. Forca Kosova krenar me ju. Të gjithë jemi me ju Unë biri yt K...
1 2 3 11 / 23 POSTS