"> 09/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 13 POSTS
Reformat në media, sfidë për euro-integrimin e Maqedonisë së Veriut

Reformat në media, sfidë për euro-integrimin e Maqedonisë së Veriut

09/10/2020
Reformat e thella në transmetuesin publik të Maqedonisë së Veriut, lufta kundër dezinformatave, si dhe sanksionimi i të gjithë atyre që ushtrojnë dh...
Sërish rekord i ri negativ në shifrat Covid, për të tretën ditë me radhë

Sërish rekord i ri negativ në shifrat Covid, për të tretën ditë me radhë

09/10/2020
Nga 2267 testime të kryera në 24 orët e fundit, janë regjistruar 386 raste të reja positive, të cilat e çojnë në mbi 20 mijë numrin në total të të inf...
Covid 19, 6 viktima, 386 raste pozitive, 184 të shëruar në RMV

Covid 19, 6 viktima, 386 raste pozitive, 184 të shëruar në RMV

09/10/2020
Sërish rekord i ri negativ në shifrat Covid, për të tretën ditë me radhë. Nga 2267 testime të kryera në 24 orët e fundit, janë regjistruar 386 raste t...
Masa radikale nga qytetarët nëse nuk ulet çmimi i rrymës elektrike

Masa radikale nga qytetarët nëse nuk ulet çmimi i rrymës elektrike

09/10/2020
Shtrenjtimi i energjisë elektrike detyroi edhe këtë të premte qytetarët të protestojnë me vetura, duke kaluar Qeverinë për të arritur në destinacionin...
Koronavirusi rrezikon shumicën parlamentare

Koronavirusi rrezikon shumicën parlamentare

09/10/2020
Një deputet i shumicës parlamentare, më saktë deputeti i BDI-së Ismail Jahoski është infektuar me koronavirus, më herët i infetuar rezultoi edhe deput...
Dy edukatore nga Çairi infektohen me koronavirus, katër fëmijë në izolim

Dy edukatore nga Çairi infektohen me koronavirus, katër fëmijë në izolim

09/10/2020
Gjatë 24 orëve të fundit sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 386 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, 6 persona e kanë humbur jetën ndërsa ...
Shtrohet në spital deputeti Jahoski, i infektuar me Covid 19

Shtrohet në spital deputeti Jahoski, i infektuar me Covid 19

09/10/2020
Deputeti i BDI-së, Ismail Jahoski i njohur si pronari i kompanisë Pucko Petrol, ështê shtruar në Klinikën Infektive në Shkup si pasojë e Covid-19. ...
Rrihet i punësuari në NQP Shkup! U ankua për mobing, akuzon se i është hakmarrë shefi i sektorit (VIDEO)

Rrihet i punësuari në NQP Shkup! U ankua për mobing, akuzon se i është hakmarrë shefi i sektorit (VIDEO)

09/10/2020
Ky është Mexhit Idrizi. Ka punuar si shofer në Ndërmarrjen Qarkulluese në Shkup, ndërsa tani punon si bartës dokumentesh në ndërmarrje. Kur ka qenë sh...
Osmani në Sofje do të takohet me Borisovin dhe Zaharievën

Osmani në Sofje do të takohet me Borisovin dhe Zaharievën

09/10/2020
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sot do të qëndrojë në vizitë pune në Republikën e Bullgarisë dhe do të...
(Foto) Anëtar i Komisionit për sëmundjet parandaluese në një aheng në “Mosh”?

(Foto) Anëtar i Komisionit për sëmundjet parandaluese në një aheng në “Mosh”?

09/10/2020
A zbatohen protokollet për anëtarët e komisionit, pyet muzikanti John Elijah Apelgreen, duke shpërndarë një foto nga Dr. Viktor Isjanovski, një anëtar...
Pakomak do të instalojë 300 kontejnerë të rinj me gjilpërë për paketimin e qelqit dhe 100 kontejnerë metalikë për plastikë

Pakomak do të instalojë 300 kontejnerë të rinj me gjilpërë për paketimin e qelqit dhe 100 kontejnerë metalikë për plastikë

09/10/2020
Në atë mënyrë, qelqi mund të zgjidhet në 35 komuna urbane, dhe në të njëjtën kohë, "Pakomak" do të investojë në zinxhirin e përzgjedhjes nga sektori H...
1 2 11 / 13 POSTS