"> 10/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
(Video) Mamaja i lëviz lakuriq para kamerës gjate mesimit online

(Video) Mamaja i lëviz lakuriq para kamerës gjate mesimit online

10/10/2020
Për shkak të pandemisë së Covid-19 që ka prekur botën, dhe si një parandalim për të parandaluar përhapjen e tij, fëmijët janë të detyruar të dëgjojnë ...
Armenia dhe Azerbajxhani, akuza për shkelje të armëpushimit

Armenia dhe Azerbajxhani, akuza për shkelje të armëpushimit

10/10/2020
Armenia dhe Azerbajxhani akuzuan njëri-tjetrin për shkelje serioze të një armëpushimi mbi Nagorno-Karabakun, që hyri në fuqi të shtunën, duke ngritur ...
Nga “8 Shtatori” largohet infektologu i përgjithshëm, dorëheqje ka dhënë edhe mjeku nga Klinika infektive

Nga “8 Shtatori” largohet infektologu i përgjithshëm, dorëheqje ka dhënë edhe mjeku nga Klinika infektive

10/10/2020
Një mjeke – infektologe ka dhënë dorëheqje nga Klinika për sëmundje infektive dhe planifikon të largohet për të punuar në spital privat dhe gjithashtu...
“Gabuan me izolimin”, mjeku shqiptar në SHBA bën parashikimin: Pasojat do t’i vuajmë në të ardhmen

“Gabuan me izolimin”, mjeku shqiptar në SHBA bën parashikimin: Pasojat do t’i vuajmë në të ardhmen

10/10/2020
Mjeku dhe drejtori i zhvillimit të vaksinave në “Geovax”, në SHBA Arban Domi në studion e “ABC News” foli për efektet e COVID-19, testet serologjike s...
Fundjavë pa TVSH – dhimbje koke e panevojshme?!

Fundjavë pa TVSH – dhimbje koke e panevojshme?!

10/10/2020
Dhimbje koke e panevojshme. Kështu komenton epidemiologu Dragan Danilovski fundjavën e ardhshme pa TVSH. Ai thotë se protokollet janë të mira për një ...
Konkursi për Avokatin e Popullit, në harresë

Konkursi për Avokatin e Popullit, në harresë

10/10/2020
“Kuvendi nuk tregon se kur do ta shpallë konkursin publik për zgjedhjen e Avokatit të ri të Popullit. Nuk sqaron madje as arsyen e shtyrjes së këtij p...
Maqedonia gjendet në zonën e kuqe me COVID-19

Maqedonia gjendet në zonën e kuqe me COVID-19

10/10/2020
Maqedonia gjendet në zonën e kuqe me COVID-19, ndërsa vendet e tjera fqinje renditen më mirë. përcjell Telegrafi Maqedoni. Zona e kuqe do të thotë ...
Qeveria e Maqedonisë paralajmëron “luftë” kundër ndotjes së ajrit

Qeveria e Maqedonisë paralajmëron “luftë” kundër ndotjes së ajrit

10/10/2020
Ekologjia është një nga prioritetet e Qeverisë. Kryeministri Zoran Zaev njoftoi luftë pa kompromis kundër ndotjes së ajrit. Në programin qeveritar thu...
Shqipëri, 3 të vdekur dhe 165 raste të reja me COVID-19

Shqipëri, 3 të vdekur dhe 165 raste të reja me COVID-19

10/10/2020
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend është rritur në 15.231 dhe numri i...
Ministri Filipçe: Nëse masat nuk respektohen, do të ketë rekomandim për ndalesë në lëvizje të banorëve të RMV-së

Ministri Filipçe: Nëse masat nuk respektohen, do të ketë rekomandim për ndalesë në lëvizje të banorëve të RMV-së

10/10/2020
Filipçe tha se kapacitetet spitalorer po mbushen dhe se mjekët dhe infermieret janë nën presion. Por, ato po motivohen, punojnë dhe nuk do të ndodhë q...
Rekord 393 raste të reja me KOVID-19 në RMV, në 24 orët e fundit – 4 persona ndërruan jetë

Rekord 393 raste të reja me KOVID-19 në RMV, në 24 orët e fundit – 4 persona ndërruan jetë

10/10/2020
Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit nga 2.464 testime të bëra, kanë rezultuar 393 persona pozitiv në KO...
1 2 11 / 16 POSTS