"> 11/10/2020 – ShkupiLajm.com
383 raste të reja me Covid-19, dhe 7 persona vdiqën në spital

383 raste të reja me Covid-19, dhe 7 persona vdiqën në spital

11/10/2020
Në 24 orët e fundit, janë kryer 1648 teste dhe 383 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në: - Shkup 201 - Kumanovë 11 - Shtip 21 - Prilep 20...
Shuhen shpresat për ndërtimin e shkollës në Idrizovë për këtë vit

Shuhen shpresat për ndërtimin e shkollës në Idrizovë për këtë vit

11/10/2020
Ndërtimi i shkollës së premtuar në Idrizovë nuk do të nis këtë vit. Nëse kompletohet dokumentacioni i duhur ndërtimi i shkollës mund të filloj gjatë v...
MAQEDONIA E VERIUT SHTET NDËRKOMBËTARISHT I NJOHUR FALË LUFTËS PËR LIRI

MAQEDONIA E VERIUT SHTET NDËRKOMBËTARISHT I NJOHUR FALË LUFTËS PËR LIRI

11/10/2020
Me homazhe dhe aktivitete të ndryshme, krerët më të lartë shtetëror dhe politik kanë shënuar sot 11 Tetorin, Ditën e Kryengritjes Popullore, që bën pj...
Nga nesër edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut mund të hyjnë në Kosovë pa test PCR

Nga nesër edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut mund të hyjnë në Kosovë pa test PCR

11/10/2020
Vendimi i Maqedonisë së Veriut për hapjen e kufijve pa kushtëzime, respektivisht pa PCR test negativ për COVID-19, ka të bëjë edhe me hyrjen e shtetas...
Qeveria e Maqedonisë do të fillojë të mbajë seancat online

Qeveria e Maqedonisë do të fillojë të mbajë seancat online

11/10/2020
Kryeministri Zoran Zaev sot tha se ai pret që Kuvendi të fillojë të punojë online, pasi dy deputetë dolën pozitivë me Covid-19. Ai beson se qeveria dh...
Aksident i rëndë në Shkup, një i vdekur

Aksident i rëndë në Shkup, një i vdekur

11/10/2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Trubarevë të Shkupit. Sipas informacioneve të MPB-së një makinë e tipit BMV e cila jozyrtarisht ka qenë me shpej...