"> 12/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja me COVID-19, por edhe i testimeve

Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja me COVID-19, por edhe i testimeve

12/10/2020
Në 24 orët e fundit ka rënë ndjeshëm numri i të infektuarve me COVID-19 në vendin tonë, 177 raste të reja, por janë bërë dhe shumë pak teste krahasuar...
Dimova: Me mediat që shpifën, do të takohemi në gjyq

Dimova: Me mediat që shpifën, do të takohemi në gjyq

12/10/2020
Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare, Lidija Dimova, ka reaguar ndaj akuzave përmes një deklarate për opinion. Ajo i cilëson shpifje publikimet në media ...
Fluks i madh në pikën kufitare në Bllacë

Fluks i madh në pikën kufitare në Bllacë

12/10/2020
Vendimi i qeverisë që qytetarët të mund të lëvizin pa PCR test ka bërë që në pikat kufitare në vend të ketë radhë të gjata. Në pikën kufitare këtu në ...
Iliri e pi kafen në Prishtinë

Iliri e pi kafen në Prishtinë

12/10/2020
Zv.ministri Ilir Hasani ka patur sot një takim miqësor me ministrin Zemaj, ditën kur hiqen kufizimet e lëvizjes informon Tetovasot Hasani dhe Zemaj...
Kopshti Zoologjik në Shkup do të mbyll dyert nëse …

Kopshti Zoologjik në Shkup do të mbyll dyert nëse …

12/10/2020
Drejtori i Kopshtit Zoologjik në Shkup, Gjorgji Galetanovski ka theksuar se të gjithë vizitorët e kanë obligim që të mbajnë maska, ndërsa nëse nuk res...
Qendra skijimit “Kozhuf”, në falimentim prej 4 vitesh

Qendra skijimit “Kozhuf”, në falimentim prej 4 vitesh

12/10/2020
I ngjitën majat më të larta botërore, por jo edhe të gjitha atraksionet turistike malore të vendit. Shoqatat për turizëm malor ankohen për mungesën e ...
Kompania ajrore Vizer suspendoi fluturime nga ish-Jugosllavia, numri më i madh i anulimeve nga Shkupi dhe Ohri

Kompania ajrore Vizer suspendoi fluturime nga ish-Jugosllavia, numri më i madh i anulimeve nga Shkupi dhe Ohri

12/10/2020
Beograd, 12 tetor – “Vizer” është në proces të suspendimit deri në 50 linja në hapësirën e vendeve të ish-Jugosllavisë, ndërsa çdo qytet që e shërben ...
S’ka negociata për Shqipërinë, të ndahet nga Maqedonia e Veriut

S’ka negociata për Shqipërinë, të ndahet nga Maqedonia e Veriut

12/10/2020
Vetëm 5 ditë përpara takimit të ministrave të Jashtëm të BE-së, të cilët do të mblidhen më 13 tetor në Luksemburg, ministri i Jashtëm holandez, Stef B...
Dita Botërore e Vajzave: Historia e Vlora Gashit

Dita Botërore e Vajzave: Historia e Vlora Gashit

12/10/2020
Në Ditën Botërore të Vajzave, Zëri i Amerikës sjell rrëfimin e një studenteje të komunitetit egjiptian në Kosovë mbi vështirësitë nëpër të cilat ajo k...
Shkencëtarit anti izolim: Ja si mposhtet koronavirusi

Shkencëtarit anti izolim: Ja si mposhtet koronavirusi

12/10/2020
Mijëra shkencëtarë dhe ekspertë të shëndetit janë bashkuar rreth një lëvizjeje globale që kërkon Imunizim të Tufës në vend të karantinës apo izolimit,...
Luan Krasniqi reagon pas shpalljes së Haxhi Krasniqit kampion bote në boks

Luan Krasniqi reagon pas shpalljes së Haxhi Krasniqit kampion bote në boks

12/10/2020
Ish-boksieri nga Kosova, Luan Krasniqi ka uruar bashkëvendësin e tij, Haxhi ‘Robin’ Krasniqi pas shpalljes së tij si kampion i botës në boks. Haxhi...
1 2 11 / 15 POSTS