"> 13/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 14 POSTS
Brenda 10 ditëve, Kryeministri dhe Ministrat duhet të shpallin emrat e këshilltarëve dhe pagesat ndaj tyre

Brenda 10 ditëve, Kryeministri dhe Ministrat duhet të shpallin emrat e këshilltarëve dhe pagesat ndaj tyre

13/10/2020
Brenda 10 ditëve, Kryeministri, Zëvendës Kryeministrat dhe Ministrat janë të detyruar të shpallin emrat e këshilltarëve dhe stafit të jashtëm, si dhe ...
Radiatorët në shtëpi të ftohtë – Banorët e Shkupit kërkojnë të ndizet ngrohja qendrore

Radiatorët në shtëpi të ftohtë – Banorët e Shkupit kërkojnë të ndizet ngrohja qendrore

13/10/2020
Radiatorët në shtëpi janë akoma të ftohtë, megjithëse temperaturat e mbrëmjes variojnë nga 7 deri në 5 gradë Celsius, dhe temperaturat më të ulëta jan...
Më shumë raste aktive me Covid-19 në Aerodrom – 338, pasuar nga Qendra me 328 dhe Karposh me 317

Më shumë raste aktive me Covid-19 në Aerodrom – 338, pasuar nga Qendra me 328 dhe Karposh me 317

13/10/2020
Numri i rasteve aktive të Covid-19 në vend është 3996, nga të cilët numri më i madh - 1802 janë në Shkup, sipas të dhënave për gjendjen e virusit, të ...
Pse po martohen shqiptaret me burra serbë?- Intervista e Artan Fugës me studiuesen: Përplasja për zakonet, fenë dhe gjuhën

Pse po martohen shqiptaret me burra serbë?- Intervista e Artan Fugës me studiuesen: Përplasja për zakonet, fenë dhe gjuhën

13/10/2020
PROF. DR. AKADEMIK ARTAN FUGA KRUSHQIT E PANGRIRË: MBI MARTESAT MES VAJZAVE SHQIPTARE DHE BURRAVE SERBË Kur ish-studentja ime në lëndën e Komunikimi...
Ja posti që mori Dritan Abazoviçi që i acaroi nacionalistët serbë

Ja posti që mori Dritan Abazoviçi që i acaroi nacionalistët serbë

13/10/2020
Qeveria e re e Malit të Zi, e cila konfigurohet zyrtarisht ditën e diel, ka marrë formën e saj dhe siç bëjnë të ditur mediat e vendit fqinj, gjithçka ...
Shtrenjtohen çmimet e derivateve

Shtrenjtohen çmimet e derivateve

13/10/2020
Me vendimin e fundit të KRE, çmimet e derivateve do të shtrenjtohen për gjysmë denari, informon Zhurnal. Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS ...
80 raste të reja me Kovid-19, tre viktima dhe 97 të shëruar

80 raste të reja me Kovid-19, tre viktima dhe 97 të shëruar

13/10/2020
80 rastet e reja në 24 orët e fundit janë rezultat i 680 testeve të bëra, ndërsa të shëruar janë regjistruar 97 pacientë. Në kushte spitalore kanë ndë...
Maskat bëhen të detyrueshme edhe në ambiente të hapura

Maskat bëhen të detyrueshme edhe në ambiente të hapura

13/10/2020
Qeveria ka rishikuar rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Infektive për mbajtjen e detyrueshme të maskave mbrojtëse ose pajisjeve mbrojtëse (maska, ...
Damjan Mançevski tërhiqet nga politika

Damjan Mançevski tërhiqet nga politika

13/10/2020
Ish-ministri i Informatikës dhe Administratës, Damjan Mançevski përmes një shkrimi në Facebook ka njoftuar se do të tërhiqet nga të gjitha funksionet ...
Meta: Rama të japë dorëheqjen urgjentisht! Çfarë ka me ‘5 qershorin’?

Meta: Rama të japë dorëheqjen urgjentisht! Çfarë ka me ‘5 qershorin’?

13/10/2020
Presidenti Ilir Meta kërkoi “dorëheqjen urgjente” të Edi Ramës nga posti i kryeministrit. “Ai vetë (Rama) çfarë mund ti japi më shumë shqiptarëve v...
Për KE-në është me rëndësi të zbatohet marrëveshja e Maqedonisë së Veriut me Bullgarinë

Për KE-në është me rëndësi të zbatohet marrëveshja e Maqedonisë së Veriut me Bullgarinë

13/10/2020
Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Ana Pisonero e potencoi rëndësinë e zbatimit të marrëveshjes për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullg...
1 2 11 / 14 POSTS