"> 14/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 17 POSTS
Merko del nga spitali, vazhdon me kurim shtëpiak

Merko del nga spitali, vazhdon me kurim shtëpiak

14/10/2020
Kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz Merko për afër dy muaj ka qëndruar në Klinikën Infektive në Shkup, si pasojë e infektimit me koronavirusin Covid-...
Zaev për marrëveshjen me Ahmetin dhe Kasamin: Disa nga drejtorët do të emërohen të martën

Zaev për marrëveshjen me Ahmetin dhe Kasamin: Disa nga drejtorët do të emërohen të martën

14/10/2020
Zoran Zaev ndanë tortën e drejtorëve me Ali Ahmetin dhe Bilall Kasami për pozitat e drejtorit deri të martën, kur shumica e tyre do të zgjidhen, mbete...
Pse u vonua sot publikimi i raportit për rastet e infektimeve me koronavirus, frikë për shifra rekorde?

Pse u vonua sot publikimi i raportit për rastet e infektimeve me koronavirus, frikë për shifra rekorde?

14/10/2020
Ministria e Shëndetësisë sot ka vonuar publikimin e raporteve për rastet e reja të infektimeve me Kovid-19. Edhe pse ishte pritur publikimi i tij p...
Studimi i ri i CDC: Mbi 70 % e të infektuarve mbanin maskën dhe i zbatuan udhëzimet

Studimi i ri i CDC: Mbi 70 % e të infektuarve mbanin maskën dhe i zbatuan udhëzimet

14/10/2020
Maskat e fytyrës dhe mbështjellësit nuk janë 100 % efektiv në parandalimin e përhapjes së koronavirusit, sipas një studimi të botuar në shtator nga Qe...
SITUATA ALARMANTE NË AERODROM, ARRIN NË 400 NUMRI I RASTEVE AKTIVE

SITUATA ALARMANTE NË AERODROM, ARRIN NË 400 NUMRI I RASTEVE AKTIVE

14/10/2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 445 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Më së tepërmi raste janë regjistruar në qytetin e S...
Shqipëria shënon rekord të rasteve me COVID-19 në 24 orët e fundit

Shqipëria shënon rekord të rasteve me COVID-19 në 24 orët e fundit

14/10/2020
Në 24 orët e fundit, 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, duke arritur numrin në 434 gjithsej të viktimave të pandemisë, transmet...
Serbia njeh kufijtë e Kosovës/ Pranon të implementojë IBM-në në Merdare

Serbia njeh kufijtë e Kosovës/ Pranon të implementojë IBM-në në Merdare

14/10/2020
Pas nëntë vitesh nga nënshkrimi i marrëveshjes për Menaxhim të Përbashkët të Kufijve, Serbia ka nisur të respektojë dhe implementojë këtë marrëveshje,...
445 raste të reja me Covid-19 për 24 orë dhe 9 viktima

445 raste të reja me Covid-19 për 24 orë dhe 9 viktima

14/10/2020
Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2441 testime të realizuara, 445 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. ...
Vonohet statistika e sotme për të infektuarit e rinj nga Covid-19! Ministria e Shëndetësisë pret të dhëna nga ISHP

Vonohet statistika e sotme për të infektuarit e rinj nga Covid-19! Ministria e Shëndetësisë pret të dhëna nga ISHP

14/10/2020
Ministria e Shëndetësisë sonte dërgoi kërkim falje deri tek mediumet dhe opinioni për vonesën e sotme me informimin për gjendjen me Kovid-19 në vendin...
TV21: Qeveria do t’i shesë aksionet nnga “Telekom Maqedoni”?!

TV21: Qeveria do t’i shesë aksionet nnga “Telekom Maqedoni”?!

14/10/2020
Ka mundësi që një pjesë e aksioneve të qeverisë në Telekomin e Maqedonisë të shiten, jo zyrtarisht mëson TV21. Në këtë temë është biseduar në kabineti...
Pothuajse nuk ka vend për pacientë të rinj

Pothuajse nuk ka vend për pacientë të rinj

14/10/2020
“Ditët e fundit, pranohen nga 13 deri në 14 pacientë, ndërsa megjithëse në të njëjtën kohë shënohen edhe pacientë të cilët janë shëruar, ai raport nuk...
1 2 11 / 17 POSTS