"> 15/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 20 POSTS
Mbi 85 përqind e të vdekurve kanë pasur edhe sëmundje tjera

Mbi 85 përqind e të vdekurve kanë pasur edhe sëmundje tjera

15/10/2020
Lidhur me pritjen për disa ditë për testimet e caktuar nga mjekët amë, ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se pritet të tejkalohet me testet e s...
Ministri Shaqiri priti në takim përfaqësuesen e UNDP

Ministri Shaqiri priti në takim përfaqësuesen e UNDP

15/10/2020
Sot, Ministri i shoqërisë informatike dhe administratës Jeton Shaqiri priti në takim përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së në vend Narine Sakahjan. ...
Ku mbeti ndërtimi i pjesës perëndimore të Koridorit 8?

Ku mbeti ndërtimi i pjesës perëndimore të Koridorit 8?

15/10/2020
Zëvendës ministri për transport dhe lidhje Bekim Rexhepi dhe drejtori i NP për infrastrukturën hekurudhore Hekurudhat e Republikës Maqedonisë së Veriu...
U shkarkua gjykatësi Mustafa Shahin, i cili dyshohej për keqpërdorimin e rreth 200 mijë eurove

U shkarkua gjykatësi Mustafa Shahin, i cili dyshohej për keqpërdorimin e rreth 200 mijë eurove

15/10/2020
Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion në Maqedoninë e Veriut në vitin 2019 kishte ngritur akuzë kundër gjykatësit administrativ Mustafa Sha...
Zgjedhjet lokale, dilema për modelin e ardhshëm zgjedhor

Zgjedhjet lokale, dilema për modelin e ardhshëm zgjedhor

15/10/2020
Propozimi i VMRO-DPMNE-së opozitare për një rreth zgjedhor në zgjedhjet e ardhshme lokale hap dilema të reja. Partia e Mickoskit nuk u përgjigj në pye...
Lajçak rreth marrëveshjes me Serbinë: Bëhuni gati për kompromise

Lajçak rreth marrëveshjes me Serbinë: Bëhuni gati për kompromise

15/10/2020
Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, në përfundim të vizitës së tij treditore në Kosovë, gjatë të cilës takoi liderët shtetërorë, ...
Maqedonia e Veriut ka humbur çerekun e popullatës

Maqedonia e Veriut ka humbur çerekun e popullatës

15/10/2020
Në tekstin me titull “Maqedonia përballet me sfidën demografike”, gazeta londineze “Financial Times” shkruan se anëtarja më e re e NATO-s, Maqedonia e...
Dhjetë të arrestuar nga aksioni policor në rajonin e Kumanovës, Shkupit, Shtipit (VIDEO)

Dhjetë të arrestuar nga aksioni policor në rajonin e Kumanovës, Shkupit, Shtipit (VIDEO)

15/10/2020
Në 10 dhjetë lokacione në territorin e Shkupit, Kumanovës, Shtipit dhe Gjevgjelisë janë kryer aksione policore nga ku janë arrestuar 10 persona, ndërs...
Zaev: Regjistrim do të ketë në prill, sido që të jenë rezultatet nuk do të ndërrohet Kushtetua dhe Marrëveshja e Ohrit

Zaev: Regjistrim do të ketë në prill, sido që të jenë rezultatet nuk do të ndërrohet Kushtetua dhe Marrëveshja e Ohrit

15/10/2020
Prill 2021 është muaji për zbatimin e regjistrimit. Regjistrimin e anuluam pasi që Hristijan Mickoski dhe opozita kërkuan që të anulohet disa muaj për...
Qeveria vendosi të mbështesë me 53.4 milionë euro 49 kompani

Qeveria vendosi të mbështesë me 53.4 milionë euro 49 kompani

15/10/2020
“Në vazhdimin e seancës së 12-të të rregullt e cila u zhvilluar sot, Qeveria e Maqedonisë së Veriut e shqyrtoi raportin e Agjencisë për investime të h...
Sot shënohen 535 raste të reja me Covid-19, prin Shkupi

Sot shënohen 535 raste të reja me Covid-19, prin Shkupi

15/10/2020
Në 24 orët e fundit është regjistruar një tjetër rekord rastesh të reja me COVID-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë kryer 2 455 teste ku 535 ka...
1 2 11 / 20 POSTS