"> 16/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
Vjeshta në Shkup

Vjeshta në Shkup

16/10/2020
Nëse dëshironi të shikoni nga këndi i pozitivitetit, atëherë Shkupi ka shumë gjëra pozitive. Bukuritë që mund të ndjehen dhe përjetohen vetëm, të mos ...
Gjashtë persona kanë vdekur, 438 të infektuar të rinj me koronavirus

Gjashtë persona kanë vdekur, 438 të infektuar të rinj me koronavirus

16/10/2020
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2306 teste, dhe 438 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në: Shkup-200, Kuma...
Të infektuar të rinj thjesht nuk e dinë se ku janë infektuar

Të infektuar të rinj thjesht nuk e dinë se ku janë infektuar

16/10/2020
Një përqindje serioze e të infektuarve të rinj thjesht nuk munden ose nuk e dinë se ku janë infektuar dhe në atë kuptim ne po synojmë vendet ku ka gru...
Banka popullore parashtroi padi penale kundër ish-personave përgjegjës në Eurostandard

Banka popullore parashtroi padi penale kundër ish-personave përgjegjës në Eurostandard

16/10/2020
Banka popullore informoi se në Prokurorinë publike ka parashtruar padi penale kundër ish-personave përgjegjës në Bankën Eurostandard SHA Shkup, ta ni ...
NGA E HËNA MUND TË KETË MASA SHTESË KUNDËR KOVID-19, PAS ORËS 23.00 TË MOS PUNOJË ASGJË

NGA E HËNA MUND TË KETË MASA SHTESË KUNDËR KOVID-19, PAS ORËS 23.00 TË MOS PUNOJË ASGJË

16/10/2020
Orari i punës i të gjitha subjekteve ekonomike të jetë deri në orën 23.00, të kufizohet deri në 50 për qind numri i personave në transportin publik si...
‘I kthen njerëzit në majmunë’, Rusia i tmerron të gjithë për vaksinën e Oksfordit ndaj koronavirusit

‘I kthen njerëzit në majmunë’, Rusia i tmerron të gjithë për vaksinën e Oksfordit ndaj koronavirusit

16/10/2020
Rusia ka nisur një fushatë diskreditimi dhe dezinformomi për vaksinën kundër Covid-19 të zhvilluar nga shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit në ba...
ALBIN KURTI FTON SHQIPTARO-AMERIKANATË TË VOTOJNË PËR JOE BIDEN

ALBIN KURTI FTON SHQIPTARO-AMERIKANATË TË VOTOJNË PËR JOE BIDEN

16/10/2020
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka dhënë përkrahje kandidatit demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. ...
Zaevi kujt po i’a bën me sy nga opozita për t’i marr në strofullën e pushtetit!

Zaevi kujt po i’a bën me sy nga opozita për t’i marr në strofullën e pushtetit!

16/10/2020
Kryeministri Zoran Zaev dje paralajmëroi se tre deri gjashtë deputetë nga opozita do t’i marrë në radhët e koalicionit për të rritur shumicën më stabi...
Rekord të infektuarish me Covid në Shqipëri

Rekord të infektuarish me Covid në Shqipëri

16/10/2020
Një tjetër rekord infektimesh me koronavirus u regjistrua këtë të premte në Shqipëri. Në 24 orët e fundit u regjistruan 289 raste të reja nga 1402 ...
Aksident i rëndë trafiku në Aerodrom, të plagosurit u transferuan në spital

Aksident i rëndë trafiku në Aerodrom, të plagosurit u transferuan në spital

16/10/2020
Këtë mëngjes rreth orës tetë ndodhi një aksident i rëndë trafiku në bulevardin "Jane Sandanski" afër Shtëpisë së Nënës. Sipas dëshmitarëve okularë,...
Në pjesë të Komunës së Çairit do të ndërtohet kanalizime të reja dhe furnizim me ujë

Në pjesë të Komunës së Çairit do të ndërtohet kanalizime të reja dhe furnizim me ujë

16/10/2020
Si pjesë e aktiviteteve të Qytetit të Shkupit për ndërtimin e Brigadës Maqedono-Kosovovare nga kryqëzimi me bulevardin "Nikola Karev" deri në kryqëzim...
1 2 11 / 16 POSTS