"> 17/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 18 POSTS
Shkaqet e vdekshmërisë së lartë nga Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut

Shkaqet e vdekshmërisë së lartë nga Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut

17/10/2020
Sipas analizave të epidemiologëve, 23 % e pacientëve të hospitalizuar kanë vdekur në spital nga kovid-19. Nga Klinika për sëmundje infektive thonë se ...
Mickoski për Ligjin për gjuhët: Nuk duhet qytetarët të trajtohen me përqindje

Mickoski për Ligjin për gjuhët: Nuk duhet qytetarët të trajtohen me përqindje

17/10/2020
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Micskoski, thotë se do t’i pengonte që të dikush atë ta sheh vetëm si numër ose përqindje. Këtë e thotë edhe për...
PDK bëhet bashkë me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

PDK bëhet bashkë me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

17/10/2020
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) së shpejti do të nis negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje dhe minoritet për rrëzimin e qeverisë Hoti. Kjo gatishmër...
Rekord i ri rastesh ditore me koronavirus në botë

Rekord i ri rastesh ditore me koronavirus në botë

17/10/2020
Një tjetër rekord infeksionesh ditore në rang global, si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar mbi 400 mijë ra...
Turqia zbulon rezerva të reja gazi në Detin e Zi

Turqia zbulon rezerva të reja gazi në Detin e Zi

17/10/2020
Zbulimi i 405 miliardë metra kub gaz në Detin e Zi u bë publik nga Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, duke theksuar se ai është burimi më të madh ...
Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste

17/10/2020
Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e f...
Kosova me rekord të ri të testeve për koronavirus brenda një dite

Kosova me rekord të ri të testeve për koronavirus brenda një dite

17/10/2020
Kosova me rekord të ri të testeve për koronavirus brenda një dite Pas më shumë se 8 muajve qëkur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka filluar m...
Një virus i panjohur alarmon jugun e Shqipërisë, dhjetëra kafshë shtëpiake ngordhin

Një virus i panjohur alarmon jugun e Shqipërisë, dhjetëra kafshë shtëpiake ngordhin

17/10/2020
Një virus që për banorët e jugut të vendit është i panjohur, ka depërtuar ditët e fundit tek disa qindra kafshë shtëpiake. Një blegtor informoi të ...
Shenjat e horoskopit që kanë frikë të bien në dashuri

Shenjat e horoskopit që kanë frikë të bien në dashuri

17/10/2020
Disa shenja të zodiakut e kanë shumë të lehtë të mbajnë një lidhje gjallë dhe të japin maksimumin e tyre. Por ka edhe të tjerë që janë shumë të frikës...
Milani i jep leksion Interit (VIDEO)

Milani i jep leksion Interit (VIDEO)

17/10/2020
https://ok.ru/video/1690848594686?fromTime=2 Zlatan Ibrahimovic është heroi i ‘Derby della Madonnina’. Milan ka shënuar fitore me rezultatin 1:2...
NDRYSHIME TË LIGJIT PËR MBROJTJE NGA SËMUNDJET INFEKTIVE

NDRYSHIME TË LIGJIT PËR MBROJTJE NGA SËMUNDJET INFEKTIVE

17/10/2020
Ligji për mbrojtje nga Sëmundjet Infektive tashmë është në procedurë parlamentare dhe me amendamente do të ketë mundësi intervenimi javën e ardhshme ...
1 2 11 / 18 POSTS