"> 18/10/2020 – ShkupiLajm.com
Policia ndërhyn në Gllumovë të Shkupit, ndërpret dasmën me 300 mysafirë

Policia ndërhyn në Gllumovë të Shkupit, ndërpret dasmën me 300 mysafirë

18/10/2020
Dasmat në disa vendbanime dhe lokale nuk kanë të ndalur, edhe përkundër alarmit të institucioneve përgjegjëse në vend. Kjo ka ndodhur në fshatin ...
VJELJA E MOLLËVE: PLASMANI MBETET BRENGA KRYESORE

VJELJA E MOLLËVE: PLASMANI MBETET BRENGA KRYESORE

18/10/2020
Ky është sezoni i vjeljes së mollëve, ndërsa në plantacionet në vend mbizotëron një laramani ngjyrash. Për shumë fermerë, kultivimi i mollëve ka mbet...
Taravari dëshiron koalicion me VMRO- DPMNE-në

Taravari dëshiron koalicion me VMRO- DPMNE-në

18/10/2020
Nëse LSDM dhe BDI ndahen, ata do të shkojnë në ato lokale me LSDM, nëse jo, është e mundur që koalicioni Aleanca – Alternativa të shkojë me VMRO-DPMNE...
OPOZITA KËRKON KOMISION TË RI PËR SËMUNDJE NGJITËSE

OPOZITA KËRKON KOMISION TË RI PËR SËMUNDJE NGJITËSE

18/10/2020
Opozita maqedonase ka dalë përsëri me kërkesën e lansuar kohë më parë, për shpërbërjen e Kkomisionit për Sëmundje Ngjitëse dhe formimin e një komision...
Luana Vjollca habit publikun me deklaratën:“Kam një bebe 4 vjeç”,

Luana Vjollca habit publikun me deklaratën:“Kam një bebe 4 vjeç”,

18/10/2020
Luana Vjollca ka habitur publikun me deklaratën e saj të fundit. Çdo herë kur Luana Vjollca thotë diçka rreth jetës personale, publiku është sy e vesh...
10 viktima dhe 428 raste të reja me Covid-19

10 viktima dhe 428 raste të reja me Covid-19

18/10/2020
Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, të dielën ka njoftuar për dhjetë të vdekur dhe 428 të infektuar me koronavirusin e ri, ndërkohë që 12...
Posta dështoi, faji jetim?! Asnjë përgjegjës për çuarjen e Postës në buzë të greminës

Posta dështoi, faji jetim?! Asnjë përgjegjës për çuarjen e Postës në buzë të greminës

18/10/2020
Posta e Maqedonisë me vite punon me humbje milionëshe! Pasi falimentimi i bankës Eurostandard e bllokoi edhe më keq punën e saj, tani Qeveria po kërko...
Covid-19 / Antitrupat zgjasin më shumë se katër muaj

Covid-19 / Antitrupat zgjasin më shumë se katër muaj

18/10/2020
Antitrupat e COVID-19, proteinat që ndihmojnë njerëzit për të luftuar virusin, zgjasin të paktën 4 muaj. Ky është rezultati i një hulumtimi të gjerë t...
Testet e shpejta për COVID-19 do të kushtojnë 1.000 denarë

Testet e shpejta për COVID-19 do të kushtojnë 1.000 denarë

18/10/2020
Dërgesa e 4.000 testeve të shpejtë për COVID-19 duhet të mbërrijë në vend javën e ardhshme. Pesë kompani testet e të cilave janë dhënë drita jeshile n...
Komandat Baruti: “Ua q* nanën juve funksionarëve që keni harru ish ushtarët e UÇK-së”

Komandat Baruti: “Ua q* nanën juve funksionarëve që keni harru ish ushtarët e UÇK-së”

18/10/2020
Komandanti Xhem Llamallari ka shkruar një koment paralajmërues për ish ushtarët e UÇK-së tani funksionar në pozita shtetrore. Ai shkruan: “Mos kofs...
Lënda e muzikës për ciklin fillor: Ligji pengon autorët shqiptarë të konkurrojnë me dorëshkrime në gjuhën shqipe

Lënda e muzikës për ciklin fillor: Ligji pengon autorët shqiptarë të konkurrojnë me dorëshkrime në gjuhën shqipe

18/10/2020
Ndryshimet e munguara prej më shumë se një viti nga ana e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës po mbajnë peng zbatimin e programit mësimor për ato lëndë...