"> 20/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 14 POSTS
Ilir Shaqiri vjen me këngë dhe videoklip për Harun Aliun (Video)

Ilir Shaqiri vjen me këngë dhe videoklip për Harun Aliun (Video)

20/10/2020
Këngëtari i njohur Ilir Shaqiri, i cili i këndon heroizmit të ushtarëve dhe dëshmorëve të UÇK-së, këngën e tij më të re ia ka kushtuar Harun Aliut-Kom...
Punësimet, ZAEV: Të mos keqpërdoret përkatësia etnike, zaptuesit e 20 % të largohen nga puna

Punësimet, ZAEV: Të mos keqpërdoret përkatësia etnike, zaptuesit e 20 % të largohen nga puna

20/10/2020
Të gjitha vendet e punës së zaptuara në institucionet shtetërore, duke u deklaruar rrejshëm në përkatësi tjetër etnike duhet të anulohen, paralajmëroi...
Kërkojnë para për ushqim, por ku i shpenzojnë ata – a ka dikush prapa fëmijëve që kërkojnë lëmoshë?

Kërkojnë para për ushqim, por ku i shpenzojnë ata – a ka dikush prapa fëmijëve që kërkojnë lëmoshë?

20/10/2020
Ka lypsare në çdo anë të kryeqytetit, veçanërisht aty ku është më i ngarkuar. Ata janë aty tërë ditën. Edhe kur janë të vegjël, ato janë në duart e në...
Regjistrohen 408 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Regjistrohen 408 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

20/10/2020
Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.140 testime dhe janë regjistruar 408 raste të reja e coronavirus. Pr...
Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale

Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale

20/10/2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka hedhur sërish akuza të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit. Ky institucion e akuzo...
Kafenetë në Maqedoni do të punojnë deri në orën 23:00

Kafenetë në Maqedoni do të punojnë deri në orën 23:00

20/10/2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe pranoi rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse që të kufizohet orari i pu...
Qeveria përfundon seancën e 13-të, ja vendimet

Qeveria përfundon seancën e 13-të, ja vendimet

20/10/2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot zhvilloi seancën e 13-të, ku u miratuan rekomandimet e Komisionit për sëmundje ngjitëse në lidhje me kufizimet për ...
Urgjentisht të miratohen masat mbrojtëse që ndodhen në procedurë kuvendare

Urgjentisht të miratohen masat mbrojtëse që ndodhen në procedurë kuvendare

20/10/2020
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi që urgjentisht të miratohen masat mbrojtëse që ndodhen në procedurë kuvendare. “Deputetët duhet që ...
Në Slloveni nga sot hyn në fuqi ora policore

Në Slloveni nga sot hyn në fuqi ora policore

20/10/2020
Ora plicore është në fuqi në Slloveni nga ora 21:00 deri në 6 të mëngjesit. Ndalimi i mbledhjes së më shumë se gjashtë personave, në vend të 10 të mëp...
Shqipëri, PD kallëzim penal në SPAK për inceneratorët

Shqipëri, PD kallëzim penal në SPAK për inceneratorët

20/10/2020
Në Shqipëri Partia Demokratike depozitoi sot një kallëzim penal për inceneratorin e kryeqytetit, të cilin e konsideron një projekt mafioz me lidhje që...
USA: Si ta gjejmë lajmin e besueshëm në epokën e dezinformimit?

USA: Si ta gjejmë lajmin e besueshëm në epokën e dezinformimit?

20/10/2020
Përhapja e dezinformimit e ka bërë shumë më të vështirë kërkimin e lajmeve të besueshme. Por kompanitë e teknologjisë po përpiqen të identifikojnë ...
1 2 11 / 14 POSTS