"> 21/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 17 POSTS
Shkupi me gati 3.000 raste aktive me coronavirus

Shkupi me gati 3.000 raste aktive me coronavirus

21/10/2020
Në Shkup gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 325 raste të reja me coronavirus, ndërsa numri i rasteve aktive është 2.983. Aerodromi është kom...
Ministri bullgar me provokim të ri! “Nëse ka nevojë do të dërgojmë edhe ushtri për t’i rrënuar monumentet”

Ministri bullgar me provokim të ri! “Nëse ka nevojë do të dërgojmë edhe ushtri për t’i rrënuar monumentet”

21/10/2020
https://youtu.be/zXCClnVI4Ss Do të ishte zhgënjyese nëse Bullgaria e mbyll perspektivën dhe derën e Republikës së Maqedonisë në rrugën e saj drejt ...
Është përgatitur Ligji për partneritet Publik-Privat

Është përgatitur Ligji për partneritet Publik-Privat

21/10/2020
Ministria e Ekonomisë, me ndihmën e ekspertëve të Bankës Botërore dhe mbështetjen financiare nga Ambasada e Britanisë, përgatiti Projektligjin e parë ...
Zbulim i ri: Organi misterioz që fshihet në qendrën e kokës së njeriut

Zbulim i ri: Organi misterioz që fshihet në qendrën e kokës së njeriut

21/10/2020
Studiuesit e mjekësisë kanë bërë një zbulim të befasishëm anatomik, duke gjetur atë që duket të jetë një grup misterioz i gjëndrave të pështymës të fs...
Bullgaria nuk ka mbështetje nga vendet e tjera të BE-së, por ka të drejtë të plotë të bllokojë

Bullgaria nuk ka mbështetje nga vendet e tjera të BE-së, por ka të drejtë të plotë të bllokojë

21/10/2020
Për herë të parë sot, tema e kornizës negociuese për Maqedoninë e Veriut ishte në rendin e ditës të ambasadorëve të vendeve anëtare të BE-së, pasi dis...
Administrata shtetërore riorganizon oraret e punës

Administrata shtetërore riorganizon oraret e punës

21/10/2020
Shumica e administratës shtetërore do të punojë nga shtëpia, dhe një pjesë e vogël do të shkojë në punë me ndërrime. Një pjesë e administratës do të s...
Ali Ahmeti po humb mbështetjen e krahut ushtarak në BDI!

Ali Ahmeti po humb mbështetjen e krahut ushtarak në BDI!

21/10/2020
Zhurnal.mk – Hendeku në BDI po thellohet. Për herë të parë, lideri i BDI-së Ali Ahmeti nuk mori pjesë në akademinë përkujtimore me rastin e përkujtimi...
EMËRIMI I DREJTORËVE, JA ÇFARË THOTË KOMISIONI PËR ANTI-KORRUPSION

EMËRIMI I DREJTORËVE, JA ÇFARË THOTË KOMISIONI PËR ANTI-KORRUPSION

21/10/2020
Anti-korrupsioni në Maqedoni kishte kritika edhe për emërimin e drejtorëve nga ana e ekzekutivit. “Mendoj që edhe këto që tregohen paraprakisht, ky...
RTM e vë në diskutim publik Strategjinë pesëvjeçare për zhvillimin e servisit publik deri në vitin 2025

RTM e vë në diskutim publik Strategjinë pesëvjeçare për zhvillimin e servisit publik deri në vitin 2025

21/10/2020
Radio dhe Televizioni i Maqedonisë e publikoi draft-versionin e Strategjisë pesëvjeçare për zhvillim të RTM-së për periudhën deri në vitin 2025. Debat...
DISA PARTI KEQPËRDORËN BUXHETIN PËR FUSHATË

DISA PARTI KEQPËRDORËN BUXHETIN PËR FUSHATË

21/10/2020
Disa parti politike kanë shfrytëzuar fonde buxhetore për financimin e fushatës zgjedhore, që është në kundërshtim me Kodin Zgjedhor. Katica Nikoll...
641 raste të reja me Kovid-19, 12 persona ndërruan jetë, 233 u shëruan

641 raste të reja me Kovid-19, 12 persona ndërruan jetë, 233 u shëruan

21/10/2020
Në 24 orët e fundit janë bërë 2688 testime, ndërsa janë regjistruar 641 raste të reja me Kovid-19, 12 persona kanë ndërruar jetë, ndërsa 233 janë shër...
1 2 11 / 17 POSTS