"> 22/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 14 POSTS
640 raste të reja të kovid-19 dhe

640 raste të reja të kovid-19 dhe

22/10/2020
Në 24 orët e fundit janë kryer 2634 teste, dhe 640 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në: -Shkup 272 -Kumanove 43 -Diber 5 -Stip 17 -Pr...
Banesa me qira: Cila komunë në Shkup është më e shtrenjta për të jetuar?

Banesa me qira: Cila komunë në Shkup është më e shtrenjta për të jetuar?

22/10/2020
Pak më pak se pesë euro për metër katror është qiraja mesatare më e lartë për një apartament të arritur në vend në periudhën nga fillimi i marsit deri...
Padi penale kundër një banori të Shkupit i cili mori para nga Indonezia, Kina dhe Britania e Madhe

Padi penale kundër një banori të Shkupit i cili mori para nga Indonezia, Kina dhe Britania e Madhe

22/10/2020
Njësia e Krimit Ekonomik dhe Kompjuterik ngriti padi penale kundër TP pranë Prokurorisë Themelore Publike në Shkup. (57) nga Shkupi, për shkak të dysh...
Në Kosovë për të dytën ditë me radhë pa vdekje nga kurora, sot 159 të infektuar

Në Kosovë për të dytën ditë me radhë pa vdekje nga kurora, sot 159 të infektuar

22/10/2020
Për të dytën ditë me radhë, nuk është raportuar asnjë vdekje nga Kovid-19 në Kosovë, duke lënë numrin e të vdekurve në 657. Sipas Institutit Kombët...
Debati i dytë presidencial, beteja për votuesit e pavendosur

Debati i dytë presidencial, beteja për votuesit e pavendosur

22/10/2020
Presidenti republikan Donald Trump dhe rivali i tij demokrat Joe Biden përballen në debatin e dytë të enjten, 12 ditë para zgjedhjeve të 3 nëntorit. ...
Ronaldo sërisht pozitiv me “COVID 19”

Ronaldo sërisht pozitiv me “COVID 19”

22/10/2020
Kristiano Ronaldo ka dalë pozitiv edhe në testimin e dytë për “COVID-19”. Sipas gazetës portugeze “Corriere de Manha”, ka dalë pozitiv edhe në testin ...
RMV, COVID 19/ SPITALET PLOT, SOT 23 PACIENTË EDHE NË SPITALIN MODULAR

RMV, COVID 19/ SPITALET PLOT, SOT 23 PACIENTË EDHE NË SPITALIN MODULAR

22/10/2020
Në ditën e dytë të vënies në funksion të spitalit modular janë shtruar 23 pacientë të sjellë nga i gjithë vendi. Meqë kapaciteti i Klinikës Infektive ...
Shkupi dhe 10 komunat formojnë inspektorate

Shkupi dhe 10 komunat formojnë inspektorate

22/10/2020
Qyteti i Shkupit dhe komunat që e përbëjnë do të krijojnë një shërbim të përbashkët inspektimi. Përmes tij, ata shpresojnë të jenë më funksional në tr...
Të dielën fillon llogaritja dimërore e kohës

Të dielën fillon llogaritja dimërore e kohës

22/10/2020
Llogaritja verore e kohës për vitin 2020 përfundon më 25 tetor në orën 03:00, kështu që akrepat do të kthehen pas për një orë, pra në ora 03:00 pas me...
Maqedoni, 110 policë janë të infektuar nga coronavirusi

Maqedoni, 110 policë janë të infektuar nga coronavirusi

22/10/2020
Gjithsej 110 është numri i të punësuarve të infektuar me coronaviurs në Ministrinë e Punëve të Brendshme të cilët ndodhen në izolim. Nga policia e ...
U VODHËN TEPËR LEHTË 2 MILIONË EURO NGA THESARI

U VODHËN TEPËR LEHTË 2 MILIONË EURO NGA THESARI

22/10/2020
Kosova është trazuar nga lajmi se një punëtor i Thesarit të Kosovës me iniciale L.G. dyshohet se, përmes katër transaksioneve të ndryshme, ka bërë tra...
1 2 11 / 14 POSTS