"> 23/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
Nëntë njerëz vdiqën nga virusi corona në 24 orët e fundit

Nëntë njerëz vdiqën nga virusi corona në 24 orët e fundit

23/10/2020
Në 24 orët e kaluara, 9 persona vdiqën nga virusi corona: katër pacientë nga Shkupi (36, 60, 65 dhe 53), një pacient nga Stip (66), një nga Radovish (...
518 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit

518 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit

23/10/2020
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2367 teste, dhe janë regjistruar 518 raste të reja të kovid-19 në: Shkup-261, Kuma...
Maqedoni-Kosovë-SHBA, marrëveshje për rrjetin 5G

Maqedoni-Kosovë-SHBA, marrëveshje për rrjetin 5G

23/10/2020
Maqedonia dhe Kosova firmosën me SHBA-në memorandum bashkëpunimi për krijimin e rrjeteve të pastra të gjeneratës së pestë të komunikimeve të njohur si...
TË SHKARKOHET ZËDHËNËSI I POLITIKËS SERBE NË MAQEDONINË E VERIUT

TË SHKARKOHET ZËDHËNËSI I POLITIKËS SERBE NË MAQEDONINË E VERIUT

23/10/2020
Deklarata e dhënë nga kryetari i Komunës Qendër, Sasha Bogdanoviq, se ai nuk e njeh shtetin e Kosovës, madje duke pohuar se “Kosova është Serbi”, përv...
Zaev – Hoti: Këto janë prioritetet tona

Zaev – Hoti: Këto janë prioritetet tona

23/10/2020
Në këtë takim, të dy kryeministrat konstatuan se vendet e tyre ndajnë interesa të përbashkëta në fushën politike, ekonomike dhe më tej, përfshirë këtu...
Ahmeti -Hoti:Takimi ishte vëllazëror

Ahmeti -Hoti:Takimi ishte vëllazëror

23/10/2020
Pas takimit që lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti pati me kryeministrin e Kosovës Abdullah Hoti tha se bashkëbisedimi me të ishte v...
Milaim Zeka: Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit është konfirmuar, vendi shkon në zgjedhje

Milaim Zeka: Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit është konfirmuar, vendi shkon në zgjedhje

23/10/2020
Milaim Zeka në një intervistë për A2 ka folur mbi Gjykatën Speciale duke u shprehur se tashmë akuza ndaj Thaçit, Veselit dhe të tjerëve është tashmë e...
Bild: Gjermania po përgatitet për vaksinimin para fundit të vitit

Bild: Gjermania po përgatitet për vaksinimin para fundit të vitit

23/10/2020
Gjermania po përgatitet të fillojë vaksinimin kundër koronavirusit të ri para fundit të vitit, raportoi Bild. Ministria e Shëndetësisë ka në plan t...
FDA ka aprovuar Remedesivir për trajtimin e Covid-19

FDA ka aprovuar Remedesivir për trajtimin e Covid-19

23/10/2020
Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka aprovuar ilaçin e parë për të trajtuar Covid-19: Remedisivir, një ilaç antiviral i dhënë në rru...
Shkencëtarët japonezë: Covid-19 shkakton gulçim, dobësi dhe humbje të flokëve te pacientët e shëruar për muaj me radhë

Shkencëtarët japonezë: Covid-19 shkakton gulçim, dobësi dhe humbje të flokëve te pacientët e shëruar për muaj me radhë

23/10/2020
Shkencëtarët japonezë kanë analizuar gjendjen e pacientëve që shërohen nga Covid-19, të cilët u trajtuan në spitale. Një nga pasojat e sëmundjes së sh...
Kosovë: Masë paraburgimi për një zyrtar të thesarit të shtetit

Kosovë: Masë paraburgimi për një zyrtar të thesarit të shtetit

23/10/2020
Në Kosovë Gjykata Themelore në Prishtinë i caktoi masën e paraburgimit prej 30 ditësh një zyrtari të thesarit të shtetit i cili u arrestua një ditë më...
1 2 11 / 16 POSTS