"> 24/10/2020 – ShkupiLajm.com
Koronavirusi më shkaktoi shumë dëm, por vetëm një “hajr”: E lash duhanin!

Koronavirusi më shkaktoi shumë dëm, por vetëm një “hajr”: E lash duhanin!

24/10/2020
Pjesa më e madhe e të infektuarve nga virusi COVID-19 në Maqedoninë e Veriut edhe pasi kalojnë në kategorinë e pacientëve të shëruar nga ky virus, tho...
Ndotja e ajrit merr hov, djegia e deponive nuk ndalon

Ndotja e ajrit merr hov, djegia e deponive nuk ndalon

24/10/2020
Erë e fortë e djegieve nën qiell të hapur. Tymi që ngrihet nga deponia e egër dhe humbet në mjegulla, është në hyrje të fshatit Grushinë, në komunën e...
Zvarritet nisja e punimeve për ndërtimin e rrugës Shkup-Bllacë

Zvarritet nisja e punimeve për ndërtimin e rrugës Shkup-Bllacë

24/10/2020
Zvarritet nisja e punimeve për ndërtimin e rrugës Shkup-Bllacë. Një muaj më parë vetëm një ekskavator është parë në teren por wshtw bwrw shumw pak pun...
NDËRRON JETË AMDI BAJRAM, KISHTE PROBLEME ME ZEMRËN

NDËRRON JETË AMDI BAJRAM, KISHTE PROBLEME ME ZEMRËN

24/10/2020
Në moshën 64 vjeçare ka ndërruar jetë deputeti Amdi Bajram. Ai me vite të tëra ishte kryetar i partisë së Lidhjes së Romëve. Nga spitali ku isht...
404 RASTE, 14 VIKTIMA DHE 182 PACIENTË TË SHËRUAR NGA COVID-19 NË MAQEDONINË E VERIUT

404 RASTE, 14 VIKTIMA DHE 182 PACIENTË TË SHËRUAR NGA COVID-19 NË MAQEDONINË E VERIUT

24/10/2020
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve janë bërë 1524 testime, ndërsa janë regjistruar 404 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë si ...
RMV, Bastoret dhe klubet e automatëve po “mbijnë” si kërpudha

RMV, Bastoret dhe klubet e automatëve po “mbijnë” si kërpudha

24/10/2020
Ka një rritje drastike të numrit të bastoreve dhe klubeve të automatëve në periudhën 2016-2019. Sipas të dhënave të raportit të ri të Entit shtetëror ...
Vala e vjeshtës ka rënduar laboratorët e testimit

Vala e vjeshtës ka rënduar laboratorët e testimit

24/10/2020
Vala e fuqishme gjatë vjeshtës ka rënduar laboratorët e testimit, por punohet në gjetjen e zgjidhjes për terminë të rinj, ka informuar sonte ministri ...
Austria kërkoi Shqipërinë e Madhe, por Boletini dhe Qemali bërën pazare me serbët dhe grekët

Austria kërkoi Shqipërinë e Madhe, por Boletini dhe Qemali bërën pazare me serbët dhe grekët

24/10/2020
Elena Kocaqi Historiania e njohur Elena Kocaqi ka reaguar në një koment të saj duke nxjerrur në dritë disa fakte të pa dëgjuara më parë. Media I...
Trump apo Biden? Verdikti i profesorit që nuk ka gabuar kurrë në parashikim (VIDEO)

Trump apo Biden? Verdikti i profesorit që nuk ka gabuar kurrë në parashikim (VIDEO)

24/10/2020
Allan Lichtman, profesor i Historisë në Universitetin Amerikan në Uashington, ka parashikuar saktë çdo fitues të zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e...
Kush do të marrë subvencione të pagave?

Kush do të marrë subvencione të pagave?

24/10/2020
Projektligji për mbështetjen financiare të punëdhënësve të prekur nga kriza e pagave KOVID-19 për tetor, nëntor dhe dhjetor 2020, propozuar nga Minist...
Era e fitores ndaj armenëve, Aliyev: Si e shoh të ardhmen e Nago-Karabakut nën Azerbajxhan

Era e fitores ndaj armenëve, Aliyev: Si e shoh të ardhmen e Nago-Karabakut nën Azerbajxhan

24/10/2020
Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev nuk e përjashton mundësinë e dhënies së një autonomie kulturore Nago-Karabakut. “Ka shumë lloje të vetëvend...