"> 25/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 19 POSTS
Histori e çuditshme por e vërtetë

Histori e çuditshme por e vërtetë

25/10/2020
Në këtë foto janë Emannuel Macron edhe Briggite Macron. Macron ishte vetem 15 vjeç dhe ndërkohë bënte dashuri me mësuesen e tij Briggite e cila isht...
ZJARRI NË HARAÇINË: FAMILJA ZEKIRI NË QIELL TË HAPUR

ZJARRI NË HARAÇINË: FAMILJA ZEKIRI NË QIELL TË HAPUR

25/10/2020
FAMILËJARËT KËRKOJNË NDIHMË Po përgatiteshin për dasmë, por nata e kobshme e 23 tetorit i la në qiell të hapur.. Flakët që përfshinë dy shtëpi në H...
561 RASTE TË REJA, 22 VIKTIMA, 197 TË SHËRUAR

561 RASTE TË REJA, 22 VIKTIMA, 197 TË SHËRUAR

25/10/2020
Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. ...
RMV Covid-19: 404 raste të reja dhe 14 viktima

RMV Covid-19: 404 raste të reja dhe 14 viktima

25/10/2020
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit (23/24.10.2020) nga 1524 teste të kryera ka regjistruar gjithsejtë 404 raste të reja të t...
Koronavirusi në Kosovë, 2 të vdekur dhe 186 raste të reja për 24 orë

Koronavirusi në Kosovë, 2 të vdekur dhe 186 raste të reja për 24 orë

25/10/2020
Dy persona kanë vdekur dhe 186 raste me Covid-19 janë shënuar në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit. Ndërsa, 54 persona janë shëruar, përcjell Bota s...
Shqipëri, 299 të infektuar nga COVID-19, 4 pacientë humbën jetën

Shqipëri, 299 të infektuar nga COVID-19, 4 pacientë humbën jetën

25/10/2020
Ndonëse ka dhjetë ditë që në Shqipëri po aplikohet edhe maska e detyrueshme që jashtë shtëpisë, efektet e saj duken inekzistente, pasi shifrat e të in...
Kënga e Rexhës: Ai nuk u mbytë nga kali, historia është krejt tjetër (Video)

Kënga e Rexhës: Ai nuk u mbytë nga kali, historia është krejt tjetër (Video)

25/10/2020
Shumë prej nesh janë rritur me këngën e Rexhës dhe sa herë e ka dëgjuar këtë këngë të Qamilit të Vogël ka ndier edhe dhembje për atë ngjarje që besohe...
Europa futet në shtetrrethim për shkak të Covid-19, Suedia ben ate qe nuk pritej

Europa futet në shtetrrethim për shkak të Covid-19, Suedia ben ate qe nuk pritej

25/10/2020
Suedezët e moshuar nuk kanë më nevojë të izolohen, deklaroi sot qeveria. Vendimin qeveria e mbështeti me shkallën e ulët të infeksioneve me Covid 19 n...
Rama, Vuçiq dhe Zaev takohen online/ Diskutojnë për Minishengenin Ballkanik, ftesë edhe Kosovës

Rama, Vuçiq dhe Zaev takohen online/ Diskutojnë për Minishengenin Ballkanik, ftesë edhe Kosovës

25/10/2020
Udhëheqësit e qeverive të Ballkanit Perëndimor do të bëjnë përpjekjen e radhës për të çuar përpara iniciativën e Shengenit Ballkanit. Top Channel k...
MODELI ZGJEDHOR: Me apo pa balotazh në zgjedhjet lokale?

MODELI ZGJEDHOR: Me apo pa balotazh në zgjedhjet lokale?

25/10/2020
Partia më e madhe opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE kushtëzon ndryshimet në Kodin Zgjedhor me ndryshimin e modelit zgjedhor të zgjedhjeve lokale dhe rr...
DY E TRETA E AMVISËRIVE NË MAQEDONI NGROHJEN E KANË ME DRUNJ

DY E TRETA E AMVISËRIVE NË MAQEDONI NGROHJEN E KANË ME DRUNJ

25/10/2020
Sipas të dhënave thuhet se 62 për qind e amvisërive ngrohjen e kanë me dru dhe përdorin drunj për nxehje. Rreth 29 për qind përdorin energjinë elek...
1 2 11 / 19 POSTS