"> 26/10/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
Talat Xhaferi e solli nipin e tij Frashërin në Parlament

Talat Xhaferi e solli nipin e tij Frashërin në Parlament

26/10/2020
Talat Xhaferi e solli nipin e tij Frashërin në Parlament “Fëmijët janë ardhmëria, është shumë e madhe përgjegjësia të punohet për ardhmëri më të mi...
NASA konfirmon: Ka ujë në Hënë

NASA konfirmon: Ka ujë në Hënë

26/10/2020
NASA konfirmoi se ka ujë në Hënë. Lajmi u bë më dije në një deklaratë, e cila shënon një kthesë të fortë për misionet e ardhshme në hapësirë. Sipas...
Ndodh në Maqedoni, 11 familje nuk mund të hyjnë në shtëpitë e tyre pasi që komshiu legalisht rrethoi me mur oborrin (FOTO)

Ndodh në Maqedoni, 11 familje nuk mund të hyjnë në shtëpitë e tyre pasi që komshiu legalisht rrethoi me mur oborrin (FOTO)

26/10/2020
Një paradoks urban po ndodh në vendbanimin e Paprekshëm në Manastir. Njëmbëdhjetë familje ishin bllokuar ose me një rrugë të ngushtë që nuk mund të ar...
ANESTEZIOLOGËT I SQAROJNË ARSYET: Pse disa pacientë janë shtatë ditë në respirator, ndërsa disa për 30 ditë

ANESTEZIOLOGËT I SQAROJNË ARSYET: Pse disa pacientë janë shtatë ditë në respirator, ndërsa disa për 30 ditë

26/10/2020
Vlerësimi i përgjithshëm i mjekëve në dy muajt e fundit të pandemisë me koronavirusin e ri është se struktura e moshës e të sapo infektuarve ka ndrysh...
Mbi 1000 persona të infektuar me Covid-19 nuk kanë vendime për izolim

Mbi 1000 persona të infektuar me Covid-19 nuk kanë vendime për izolim

26/10/2020
Mbi 3,500 raste aktive të pacientëve me Covid-19 janë të regjistruar vetëm në Shkup, por vendime për izolimin e këtyre pacientëve sipas MPB-së kanë ...
Emrat e drejtorëve të rinj që kaluan në qeveri

Emrat e drejtorëve të rinj që kaluan në qeveri

26/10/2020
Qeveria në seancën e sotme ka sjellë vendim për emërimin e disa drejtorëve, ushtruesve të detyrës drejtor dhe anëtarëve të bordeve drejtuese në disa i...
NASA: Shkëmbi i madh sa Piramida e Gizës do të përplaset në orbitën e Tokës javën tjetër

NASA: Shkëmbi i madh sa Piramida e Gizës do të përplaset në orbitën e Tokës javën tjetër

26/10/2020
Një asteroid që vlerësohet të ketë të njëjtën madhësi sa Piramida e Madhe e Gizës do të përplaset me orbitën e Tokës nesër, sipas Qendrës për Studime ...
Nëntë njerëz vdiqën nga virusi corona në 24 orët e fundit

Nëntë njerëz vdiqën nga virusi corona në 24 orët e fundit

26/10/2020
Në 24 orët e kaluara, 9 persona vdiqën nga virusi corona: katër pacientë nga Shkupi (36, 60, 65 dhe 53), një pacient nga Stip (66), një nga Radovish (...
247 pozitive nga 737 teste

247 pozitive nga 737 teste

26/10/2020
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 737 teste, dhe janë regjistruar 247 raste të reja të kovid-19 në: Shkup-116, Kuman...
Nikollovski emërohet kryetar i Koalicionit të Anti-korrupsionit

Nikollovski emërohet kryetar i Koalicionit të Anti-korrupsionit

26/10/2020
Zv.kryeministri i ngarkuar për luftën kundër korrupsionit dhe krimit, zhvillimit të qëndrueshëm dhe burimeve njerëzore, Ljupço Nikollovski, u emërua s...
SI U MASAKRUAN MIJËRA KOSOVARË NË KËRÇOVË, FLET HISTORIANI ILMI VELIU (VIDEO)

SI U MASAKRUAN MIJËRA KOSOVARË NË KËRÇOVË, FLET HISTORIANI ILMI VELIU (VIDEO)

26/10/2020
Profesori i historisë, Ilmi Veliu, hedh dritë mbi një masakër ndaj mijëra kosovarëve që kishte ndodhur gjatë Luftës së Parë Botërore në rajonin e Kërç...
1 2 11 / 15 POSTS