"> 01/11/2020 – ShkupiLajm.com
Kompanitë teknologjike dhe fushata zgjedhore në SHBA

Kompanitë teknologjike dhe fushata zgjedhore në SHBA

01/11/2020
Presidenti amerikan Donald Trump është shumë aktiv në Twitter. Por javët e fundit, Twitter ka vendosur paralajmërime në disa nga postimet e Presidenti...
Studimi për antitrupat kundër Covid-19 nuk jep lajme të mira

Studimi për antitrupat kundër Covid-19 nuk jep lajme të mira

01/11/2020
Një studim i ri britanik tregon se antitrupat që luftojnë Covid-19 u dobësuan me shpejtësi në popullatën e vendit gjatë verës, duke sugjeruar se çdo i...
Covid-19 / 865 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

Covid-19 / 865 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

01/11/2020
Maqedonia e Veriut vijon të jetë ndër vendet më të goditura nga koronavirusi në rajon. Ministria e Shëndetësisë në Shkup informon se në 24 orët e f...
Holanda bllokon Tiranën për negociatat, dritë jeshile për Shkupin?

Holanda bllokon Tiranën për negociatat, dritë jeshile për Shkupin?

01/11/2020
Holanda, një prej vendeve skeptike për çeljen e negociatave me Shqipërinë me sa duket ka marrë tashmë vendimin për t’i dhënë më shumë kohë qeverisë së...
Shkup, taksisti rrah dhe grabit klientin

Shkup, taksisti rrah dhe grabit klientin

01/11/2020
Një Shkupjan ka raportuar në polici se është rrahur dhe është grabitur nga një taksist. Sipas informacioneve të Ministrisë së Punëve të Brendshme, ...
Filipçe: Po e mendojmë orën policore gjatë natës

Filipçe: Po e mendojmë orën policore gjatë natës

01/11/2020
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe për TV Sitel tha se po shqyrtohet masa e orës policore gjatë natës. “Tani nuk është koha për orë policore, p...