"> 02/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 17 POSTS
Policia në Vjenë: Sulm pati nga gjashtë lokacione të ndryshme

Policia në Vjenë: Sulm pati nga gjashtë lokacione të ndryshme

02/11/2020
Një sulm i cilësuar terrorist ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vjenë të Austrisë. Policia në Vjenë nëpërmjet një cicërime në Twitter konfirmon se k...
Sulm me armë në Vienë, dyshime për akt terrorist

Sulm me armë në Vienë, dyshime për akt terrorist

02/11/2020
Një sulm me armë ka ndodhur në qendër të qytetit të Vienës në Austri, pranë sinagogës kryesore. Dyshohet që ngjarja të jetë akt terrorist. Të paktë...
Sonte në mesnatë do të ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës

Sonte në mesnatë do të ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës

02/11/2020
“Me këtë vendim bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës, për mesatarisht 1,95%, në raport me çmimet e shitjes me pakicë të d...
Faz: Sjellja e Bullgarisë drejtpërdrejtë e cenon zgjerimin Evropian

Faz: Sjellja e Bullgarisë drejtpërdrejtë e cenon zgjerimin Evropian

02/11/2020
Në Shkup dikush mendon se Bullgaria për shkak të vëllazërimit dhe solidaritetit do bëjë përjashtime – deklaroi në intervistë për BNT bullgare, Krasimi...
Tërmeti në Izmir, shkon në 92 numri i viktimave

Tërmeti në Izmir, shkon në 92 numri i viktimave

02/11/2020
Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) ka bërë të ditur se numri i personave që kanë humbur jetën nga tërmeti në Izmir të Turqis...
Shqipëri, 9 viktima dhe 321 raste të reja me COVID-19

Shqipëri, 9 viktima dhe 321 raste të reja me COVID-19

02/11/2020
Në Shqipëri janë regjistruar 321 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 9 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit, transme...
21 viktima dhe 565 raste të reja me Covid-19

21 viktima dhe 565 raste të reja me Covid-19

02/11/2020
Këtë të hënë, një rekord rastesh të reja ditore është konfirmuar në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë bëri të...
Ka filluar zbatimi i testeve të shpejta për Kovid-19

Ka filluar zbatimi i testeve të shpejta për Kovid-19

02/11/2020
Ka filluar zbatimi i testeve të shpejta për Kovid-19, konfirmoi për MIA-n, dr. Viktor Isijanovski, drejtor i Qendrës Shëndetësore Shkup dhe anëtar i K...
Topalli prezantoi partinë e re, dalin emrat e parë kush janë anëtarët e “Lëvizja për Ndryshim”

Topalli prezantoi partinë e re, dalin emrat e parë kush janë anëtarët e “Lëvizja për Ndryshim”

02/11/2020
Ish-kryetarja e Parlamentit të Shqipërisë Jozefina Topalli është rikthyer pas 7 vitesh mungesë në politikë dhe më 28 tetor 2020 ka prezantuar projekti...
Biden prin në katër shtetet kryesore

Biden prin në katër shtetet kryesore

02/11/2020
Joseph R. Biden ka epërsi të qartë kundrejt presidentit Donald Trump në katër prej shteteve kryesore të lëkundura, ka treguar një anketim i ri, shkrua...
Shkon në 81 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi

Shkon në 81 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi

02/11/2020
Si pasojë e një tërmeti të fuqishëm që ka goditur të premten në Izmir të Turqisë, të paktën 81 persona kanë humbur jetën. Ekipet e shpëtimit janë d...
1 2 11 / 17 POSTS