"> 03/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
Kanë ndërruar jetë 24 persona dhe 913 raste të reja me Covid-19

Kanë ndërruar jetë 24 persona dhe 913 raste të reja me Covid-19

03/11/2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2731 teste dhe 913 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: - Shkup 459 - Kumanovë 25 - Dibër 1 - Sh...
Sulmuesit mund të dënohen përjetësisht! Flet për TV21 Avokati shqiptar nga Vjena

Sulmuesit mund të dënohen përjetësisht! Flet për TV21 Avokati shqiptar nga Vjena

03/11/2020
https://youtu.be/eaZ8Kpv6aOo “Është një sulm tragjik, Vjena është në shok! Vjena nuk e ka pritur assesi këtë sulm terrori, është një sulm ndaj një ...
Një nga viktimat e vrarë në Vjenë është i riu nga Veleshta e Strugës

Një nga viktimat e vrarë në Vjenë është i riu nga Veleshta e Strugës

03/11/2020
Në mesin e personave të vrarë në sulmin e përgjakshëm në Vjenë të Austrisë është edhe një 21 vjeçar nga Veleshta e Strugës, raporton SHENJA. Bëhet ...
Kur do merrni parat nga pakoja e katërt ekonomike

Kur do merrni parat nga pakoja e katërt ekonomike

03/11/2020
Biznesi është në pritje që pas miratimit në Parlament të rebalancit, të fitojë të hollat e premtuara nga pakoja e katërt ekonomike. Krahas shkurtimeve...
Zaev: Me ligj, e diela ditë jopune

Zaev: Me ligj, e diela ditë jopune

03/11/2020
Restoranet dhe kafeteritë do të punojnë deri ora 21.00. Lokalet do të kenë mundësi vetëm për shitje të ushqimit nëse klientët e marrin me vete – ka ve...
Reagimi i gjyshit të Kujtim Fejzullahit: Edhe ai është vrarë a? Veten e ka marrë në qafë

Reagimi i gjyshit të Kujtim Fejzullahit: Edhe ai është vrarë a? Veten e ka marrë në qafë

03/11/2020
Në sulmin e mbrëmshëm në Vjenë mbetën të vrarë 4 persona si dhe sulmuesi, Kujtim Fejzullahi, i cili është shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Por, për ni...
E dhimbshme! Gjendet e pajetë nëna e 4-vjeçares që u shpëtua nga tërmeti pas 91 orësh

E dhimbshme! Gjendet e pajetë nëna e 4-vjeçares që u shpëtua nga tërmeti pas 91 orësh

03/11/2020
Së fundmi sipas mediave turke, një vajzë 4-vjeçare e quajtur Ayda Gezini është nxjerrë e gjallë nga skuadrat e shpëtimit 91 orë pas tërmetit me magnit...
Lajmi se djali nga Çellopeku kreu masakrën, tronditi banorët e zonës (Video)

Lajmi se djali nga Çellopeku kreu masakrën, tronditi banorët e zonës (Video)

03/11/2020
Në Çellopek të Tetovës ndihet frikë por edhe shqetësim midis fshatarëve. Lajmi se një djalë nga fshati i tyre kishte kryer një masakër në Vjenë i tron...
Kafenetë do të punojnë deri ora 21, ndalohet edhe grupimi i më shumë se katër personave

Kafenetë do të punojnë deri ora 21, ndalohet edhe grupimi i më shumë se katër personave

03/11/2020
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, informon se Qeveria në seancën e sotme ka sjellë vendim për masa të reja për parandalimin e coronaviru...
3 nëntori, dita kur Skënderbeu la betejën e Nishit dhe niset për Krujë

3 nëntori, dita kur Skënderbeu la betejën e Nishit dhe niset për Krujë

03/11/2020
3 nëntori 1443 është një datë historike për Shqipërinë, pasi kryetrimi shqiptar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu do të linte betejën e Nishit dhe do të nis...
Momenti kur nxirret e gjallë 4 vjeçarja pas 91 orësh nga tërmeti në Izimir dhe ua shtrëngon dorën ekipit të shpëtimit

Momenti kur nxirret e gjallë 4 vjeçarja pas 91 orësh nga tërmeti në Izimir dhe ua shtrëngon dorën ekipit të shpëtimit

03/11/2020
Një tjetër mrekulli raportohet nga mediat turke në këto momente, ku një 4 vjeçare është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e një pallati në Izmir. Vogël...
1 2 11 / 16 POSTS