"> 04/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 20 POSTS
Arrestohet vëllau i funksionarit të BDI-së nga Veleshta nën dyshimet për “Zhvatje” (FOTO)

Arrestohet vëllau i funksionarit të BDI-së nga Veleshta nën dyshimet për “Zhvatje” (FOTO)

04/11/2020
Sefer Nasufi është personi që gjatë ditës së sotme u arrestua nga ana e policisë në qytetin e Strugës, transmeton Alsat-M. Në media, u raportua se ...
SHBA: Rregullat e rinumërimit të votave

SHBA: Rregullat e rinumërimit të votave

04/11/2020
Kryetari i i ekipit elektoral të Presidentit Trump tha se do të kërkojë rinumërimin e votave në Uiskonsin. "Presidenti është brenda kufirit të lejuesh...
1192 raste të reja me Covid-19 dhe 22 persona kanë ndërruar jetë

1192 raste të reja me Covid-19 dhe 22 persona kanë ndërruar jetë

04/11/2020
Në 24 orët e fundit, u kryen 3211 teste dhe 1192 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 571 -Kumanovo 63 -Deberi 15 -Stip 50 -Prile...
Numërohen 95% të votave në Michigan, ky ëshë rezultati

Numërohen 95% të votave në Michigan, ky ëshë rezultati

04/11/2020
Kandidati demokrat për zgjedhjet presidenciale, Joe Biden, është duke prirë në Michigan, edhe pas numërimit të 95 për qind të votave, raporton GazetaB...
Vazhdon numërimi i votave, garë e ngushtë

Vazhdon numërimi i votave, garë e ngushtë

04/11/2020
Gara mes Presidentit Trump dhe rivalit Biden vazhdon të jetë e ngushtë dhe është ende e paqartë se kush do të jetë fitues. Në disa shtete kyçe mund ...
Arrestohet Jakup Krasniqi, niset për në Hagë

Arrestohet Jakup Krasniqi, niset për në Hagë

04/11/2020
Hetuesit e Speciales kanë arrestuar ish-zëdhënësin e UÇK-së, Jakup Krasniqi. Ky i fundit është shoqëruar nga zyrtarët e Speciales pas shumë orë mar...
MSH: Për testet e shpejta vendosin mjekët amë

MSH: Për testet e shpejta vendosin mjekët amë

04/11/2020
13 mijë njësi të testeve të shpejta për virusin korona megjithëse arritën në adresë të Ministrisë së Shëndetësisë do të mbeten të paketuara deri në ja...
Dy persona nga Shkupi të arr*estuar në Vjenë

Dy persona nga Shkupi të arr*estuar në Vjenë

04/11/2020
14 persona janë arr*estuar nga Policia e Austrisë lidhur me su*lmin që ndodhi të hënën në Vjenë, ku mbetën të vd*ekur katër civilë dhe autori i sulmit...
Rekord në Shqipëri: 396 të infektuar me Covid në 24 orë, 4 pacientë ndërrojnë jetë

Rekord në Shqipëri: 396 të infektuar me Covid në 24 orë, 4 pacientë ndërrojnë jetë

04/11/2020
Kjo e mërkurë ka shënuar sërish një rekord të ri të infektuarish në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga ...
Zaev: Vetëm ora policore ul numrin e të infektuarve me Covid 19

Zaev: Vetëm ora policore ul numrin e të infektuarve me Covid 19

04/11/2020
Kryeministri i vendit Zoran Zaev sonte në TV Sitel u shpreh se ora policore nuk jep rezultat, mirëpo nëse ka nevojë ajo të do të vendoset tha më tej a...
Nipi i Jakup Krasniqit: EULEX-i nuk po na lë të afrohemi pranë shtëpisë

Nipi i Jakup Krasniqit: EULEX-i nuk po na lë të afrohemi pranë shtëpisë

04/11/2020
Derisa forca të shumta policore nga njësia EULEX-it po bastisin shtëpinë e Jakup Krasniqit duke bllokuar edhe rrugën në të cilën gjendet shtëpia e tij...
1 2 11 / 20 POSTS