"> 05/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 22 POSTS
Trump humbi procesin gjyqësor në Michigan, Biden rriti avantazhin në Nevada

Trump humbi procesin gjyqësor në Michigan, Biden rriti avantazhin në Nevada

05/11/2020
Selia e fushatës së kandidatit republikan për president Donald Trump ka humbur një proces gjyqësor në një gjykatë në Michigan. Selia e fushatës së Tru...
Caktohet dita kur Jakup Krasniqi do të dalë para Speciales

Caktohet dita kur Jakup Krasniqi do të dalë para Speciales

05/11/2020
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, do të paraqitet për herë të parë në Gjykatën Speciale të hënën.Seanca dëgjimore ndaj tij do të fil...
Gjykata Speciale: Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi u arrestuan dhe u dërguan në paraburgim

Gjykata Speciale: Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi u arrestuan dhe u dërguan në paraburgim

05/11/2020
Gjykatësi i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara konfirmon aktakuzën kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqi...
13 persona ndërruan jetë dhe 1275 raste të reja me Covid-19

13 persona ndërruan jetë dhe 1275 raste të reja me Covid-19

05/11/2020
Në 24 orët e fundit, u kryen 3331 teste dhe 1275 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 519 -Kumanovo 70 -Stip 36 -Prilep 75 -Tetov...
Walker: Shqetësohem për Kosovën, ditë e trishtueshme për kosovarët

Walker: Shqetësohem për Kosovën, ditë e trishtueshme për kosovarët

05/11/2020
Me shqetësim të madh e ka pritur udhëtimin e ish-krerëve të UÇK-së për në Hagë, ish-ambasadori i OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, William Walker. “S...
Vjosa Osmani flet si presidente nga zyra e re: Këto janë momente të rënda, duhet unitet

Vjosa Osmani flet si presidente nga zyra e re: Këto janë momente të rënda, duhet unitet

05/11/2020
Vjosa Osmani ka folur nga zyra e Presidentit në rolin e ushtrueses së detyrës së Presidentit pas dorëheqjes së Hashim Thaçit nga kjo pozitë. “Angaz...
Ky është i dyshuari nga Shkupi i arrestuar në Austri

Ky është i dyshuari nga Shkupi i arrestuar në Austri

05/11/2020
14 persona janë arrestuar nga Policia e Austrisë lidhur me sulmin që ndodhi të hënën në Vjenë, ku mbetën të vdekur katër civilë dhe autori i sulmit. ...
PDK merr vendimin, cakton zëvendësin e Kadri Veselit

PDK merr vendimin, cakton zëvendësin e Kadri Veselit

05/11/2020
Pas dorëheqjes së kryetarit Kadri Veseli, Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhje urgjente të partisë ku siç mësohet ka vendosur që zyrtari i...
Armata do të kyçet në luftën kundër Covid-19

Armata do të kyçet në luftën kundër Covid-19

05/11/2020
Presidenti dhe komandant suprem i forcave të armatosura Stevo Pendarovski, në bazë të nenit 18, paragrafi 1, pika 5 dhe neni 28, i Ligjit për mbroj...
Trishtuese/ Në Maqedoni brenda 3 ditësh vdesin dy vëllezër nga covidi, 26 dhe 21 vjeç

Trishtuese/ Në Maqedoni brenda 3 ditësh vdesin dy vëllezër nga covidi, 26 dhe 21 vjeç

05/11/2020
Ka vdekur një 21 vjeçar nga Kavadari, vëllai i djalit i cili këto ditë në Klinikën Infektive e humbi betejën me Kovid-19. Kryetari i komunës Mitko Jan...
Nevada në ngërç numërimi, çfarë po ndodh në shtetin përcaktues të zgjedhjeve në Amerikë

Nevada në ngërç numërimi, çfarë po ndodh në shtetin përcaktues të zgjedhjeve në Amerikë

05/11/2020
Në shtetin ku dallimi në vota mes dy kandidatëve për president të ShBA-së është më i vogli, Nevada, të mërkurën ka ngecur procesi i numërimit të votav...
1 2 11 / 22 POSTS