"> 06/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
1128 raste të reja, 307 të shëruar dhe 12 të vdekur, bilanci me Covid 19

1128 raste të reja, 307 të shëruar dhe 12 të vdekur, bilanci me Covid 19

06/11/2020
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3082 teste, dhe janë regjistruar 1128 raste të reja të kovid-19 në: Shkup-569,...
Opozita shqiptare dhe ajo maqedonase nuk e përjashtojnë mundësinë për koalicion për zgjedhjet lokale (VIDEO)

Opozita shqiptare dhe ajo maqedonase nuk e përjashtojnë mundësinë për koalicion për zgjedhjet lokale (VIDEO)

06/11/2020
Opozita shqiptare nuk e ka përjashtuar mundësinë që në zgjedhjet e ardhshme lokale, të cilat duhet të mbahen në vitin 2021, të garojnë në koalicion ...
Bullgaria e bllokoi Maqedoninë, nuk ka fillim të negociatave

Bullgaria e bllokoi Maqedoninë, nuk ka fillim të negociatave

06/11/2020
https://youtu.be/5vH0CjUjkFY Sot është dërguar sinjal jo aq miqësor nga Bullgaria duke e bllokuar propozimin e parë për kornizën negociuese. Këtë e t...
Sapo vendosi Qeveria e Kosoves: Këto janë masat e reja anti- covid

Sapo vendosi Qeveria e Kosoves: Këto janë masat e reja anti- covid

06/11/2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhje korresponduese (mbledhje elektr...
Dokumente tronditëse për Ivica Daçiqin, kishte marrë pjesë në planifikimet e luftës në Kosovë, Haga po heshtë?!

Dokumente tronditëse për Ivica Daçiqin, kishte marrë pjesë në planifikimet e luftës në Kosovë, Haga po heshtë?!

06/11/2020
Ivica Daçiq, një pasardhës i Sllobodan Millosheviqit është një nga figurat kyçe e makinerisë së regjimit serb që kishte planifikuar dhe kryer operacio...
Joe Biden president i ri i Amerikës

Joe Biden president i ri i Amerikës

06/11/2020
Joe Biden është zgjedhur Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, sipas projeksionit të Decision Desk, një organizate kredibile amerika...
Rrëfimi i pronarit të “Shtëpisë së Verdhë”: Një serb ma kërkoi shtëpinë me qira

Rrëfimi i pronarit të “Shtëpisë së Verdhë”: Një serb ma kërkoi shtëpinë me qira

06/11/2020
Shtëpia e Verdhë, që u bë e njohur nga raporti i senatorit zviceran Dick Marty, ka një pronar. Mersin Katuçi thotë se shtëpia e tij është shfrytëzuar ...
Kontabilistët kërkojnë ndryshime ligjore për kushte më të mira për kryerjen e veprimtarisë së tyre

Kontabilistët kërkojnë ndryshime ligjore për kushte më të mira për kryerjen e veprimtarisë së tyre

06/11/2020
“Kontabiliteti është sistemi nervor i ekonomisë, por profesionistët që e bëjnë këtë punë çdo ditë janë në pozitë jashtëzakonisht të varur krahasuar me...
Hoti kërkon të respektohet Kushtetuta pas dorëheqjes së Thaçit

Hoti kërkon të respektohet Kushtetuta pas dorëheqjes së Thaçit

06/11/2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, i është përgjigjur kërkesës së AAK-së, e cila sot në Qeveri ka kërkuar të ndalet dialogu pas aktakuzave të fundi...
SPECIALJA DEKLAROHET PËR BASTISJET TE THAÇI, VESELI E SELIMI

SPECIALJA DEKLAROHET PËR BASTISJET TE THAÇI, VESELI E SELIMI

06/11/2020
Dhomat e Specializuara në Hagë kanë njoftuar për bastisjet që kanë filluar sot në shtëpinë e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryetarit t...
Engel: Bëj thirrje që SHBA-ja të ekzaminojë punën e Gjykatës Speciale

Engel: Bëj thirrje që SHBA-ja të ekzaminojë punën e Gjykatës Speciale

06/11/2020
Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, Eliot Engel tha se Hashim Thaçi tregoi respektim ndaj ligjit, kur dha dorëheqje ng...
1 2 11 / 16 POSTS