"> 07/11/2020 – ShkupiLajm.com
Brenda 24 orëve të fundit14 persona ndërruan jetë dhe 1285 raste të reja me Covid-19

Brenda 24 orëve të fundit14 persona ndërruan jetë dhe 1285 raste të reja me Covid-19

07/11/2020
Në 24 orët e fundit, u kryen 3404 teste dhe 1285 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 522 -Kumanovë 43 -Dibër 3 -Stip 46 -Prilep ...
Situatë alarmante nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut-5 mijë raste për 5 ditë

Situatë alarmante nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut-5 mijë raste për 5 ditë

07/11/2020
Në Maqedoninë e Veriut, nga e hëna deri të premten, sipas të dhënave zyrtare të autoriteteve të shëndetësisë, janë regjistruar 5,091 raste të reja m...
Zvicra ka aq shumë ar sa që ka filluar ta hedhë në kanalizime

Zvicra ka aq shumë ar sa që ka filluar ta hedhë në kanalizime

07/11/2020
Zvicra është e mbushur aq shumë me ar dhe argjend sa që po hedh metalin e çmuar në ujërat e zeza, raporton “MSN”. Sipas shkencëtarëve në Institutin F...
Si do t’i merrni ndihmat që do ti jap shteti në Maqedoni?

Si do t’i merrni ndihmat që do ti jap shteti në Maqedoni?

07/11/2020
Ministri i Financave, Fatmir Besimi dhe Drejtoresha e Drejtorisë për të Ardhura Publike Sanja Llukarevska, theksuan se ndihma për kategroinë e rreziku...
Trump assesi të pajtohet: Kam fituar në këto zgjedhje

Trump assesi të pajtohet: Kam fituar në këto zgjedhje

07/11/2020
Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, duket se nuk e ka ndërmend të pajtohet nëse humb zgjedhjet, pavarësisht se ende nuk ka përfun...
Joe Biden presidenti i ri i ShBA’së

Joe Biden presidenti i ri i ShBA’së

07/11/2020
Mediumi amerikan CNN ka shkruar se Joe Biden është zyrtarisht presidenti i 46të i ShBA’ve. “Amerika ka zgjedhur demokratin Joe Biden si presidentin e...
Dhëndri ndal dasmën në gjysmë: Zemra ime i përket dikujt tjetër

Dhëndri ndal dasmën në gjysmë: Zemra ime i përket dikujt tjetër

07/11/2020
Deklarata e një dhëndri kishte përlotur dasmorët gjatë ceremonisë së një dasme në Portugali. Bëhet fjalë për një çift nga Portugalia, të quajtur Je...
Zbardhet axhenda e samitit të Sofjes, nga Merkel te Macron e Rama, çfarë pritet të diskutojnë

Zbardhet axhenda e samitit të Sofjes, nga Merkel te Macron e Rama, çfarë pritet të diskutojnë

07/11/2020
Zbardhet axhenda e samitit të Sofjes, i cili do të zhvillohet të martën në 10 nëntor dhe do të drejtohet nga Bullgaria e Maqedonia. Treshja qe do t...
Në kohë pandemie, Qeveria dhe Maqedonia e Veriut nuk i informon në kohë reale qytetarët në gjuhën shqipe

Në kohë pandemie, Qeveria dhe Maqedonia e Veriut nuk i informon në kohë reale qytetarët në gjuhën shqipe

07/11/2020
Qeveria dhe Ministria e Shëndetësisë, dy institucionet më të rëndësishme të cilat njoftojnë për masat, protokollet në fuqi, raportet ditore për pand...
Ngjarjet tjera që ndodhën ndërsa bota ndiqte zgjedhjet në SHBA

Ngjarjet tjera që ndodhën ndërsa bota ndiqte zgjedhjet në SHBA

07/11/2020
Nëse keni qenë të zënë me ndjekjen e lajmeve rreth zgjedhjeve presidenciale në SHBA këtë javë, ju mund të keni humbur disa ngjarje të tjera që kanë nd...
Ndërron jetë Petrit Menaj

Ndërron jetë Petrit Menaj

07/11/2020
Ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje të shkurtër atdhetari Petrit Menaj Ai në veprimtarinë e tij atdhetare ka qenë pjesë e strukturave ushtarake në ...