"> 08/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 13 POSTS
George W Bush uron Biden-in, ka një mesazh për Trump-in

George W Bush uron Biden-in, ka një mesazh për Trump-in

08/11/2020
Ish-presidenti republikan, George W Bush, ka uruar fitoren e tashmë të zgjedhurin për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. ...
Dashuria shqiptaro-serbe/ 14-vjeçarja nga Serbia e dashuruar me një të mitur nga Tirana, hyn në lojë Interpoli

Dashuria shqiptaro-serbe/ 14-vjeçarja nga Serbia e dashuruar me një të mitur nga Tirana, hyn në lojë Interpoli

08/11/2020
Shqiptarët dhe serbët mund të mos merren vesh për shumë gjëra, por gjuhën e dashurisë e njohin mirë të dyja palët. Një dashuri mes dy të rinjve nga...
ARRESTOHEN DY PERSONA, DYSHOHET SE VIZITUAN SULMUESIN E VJENËS

ARRESTOHEN DY PERSONA, DYSHOHET SE VIZITUAN SULMUESIN E VJENËS

08/11/2020
Dy të dyshuar janë arrestuar në qytetin Winterthur të Zvicrës, pasi mendohet se kanë lidhje me personin që kreu sulmin në Vjenë të Austrisë më dy nënt...
“Çfarë dreq virusi, po më merr shpirtin”. Momentet e fundit të Koço Devoles

“Çfarë dreq virusi, po më merr shpirtin”. Momentet e fundit të Koço Devoles

08/11/2020
Infermieri në spitali Infektiv Korab Gjana ka treguar momentet e fundit të aktorit të njohur të humorit Koço Devole. Gjana thotë se në mëngjes kur po ...
Dhëndri i kërkon Donald Trump që të njohë Joe Biden si president të SHBA-së

Dhëndri i kërkon Donald Trump që të njohë Joe Biden si president të SHBA-së

08/11/2020
Jared Kushner, dhëndri dhe këshilltari i lartë i Presidentit Donald Trump, i ka kërkuar Presidentit të pranojë zgjedhjet, thanë dy burime për CNN. Mas...
Maqedonia, Shqipëria dhe Serbia nesër do të nënshkruajnë Memorandum për luftë kundër Kovid

Maqedonia, Shqipëria dhe Serbia nesër do të nënshkruajnë Memorandum për luftë kundër Kovid

08/11/2020
Siç kumtuan nga kabineti i presidentit serb Aleksandar Vuçiq, ai nesër me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe të Shqipërisë Edi Rama...
BIDENI DO TË PUNOJË PËR TË ZGJIDHUR KONFLIKTIN ME SERBINË

BIDENI DO TË PUNOJË PËR TË ZGJIDHUR KONFLIKTIN ME SERBINË

08/11/2020
Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane është shprehur e kënaqur që kandidati demokrat Joe Biden ka fituar zgjedhjet presidenciale, për t’u bërë presidenti ...
Xhimi nga Nigeria kandidat për kryetar komune në Maqedoni

Xhimi nga Nigeria kandidat për kryetar komune në Maqedoni

08/11/2020
Simon Polikarp i njohur si Xhimi do të jetë në mesin e pesë kandidatëve për kryetar komune në qytetin Shtip të Maqedinisë, ka njoftuar Komisioni Komun...
MSH: 978 RASTE TË REJA, 26 VIKTIMA, 24 TË SHËRUAR

MSH: 978 RASTE TË REJA, 26 VIKTIMA, 24 TË SHËRUAR

08/11/2020
MSH-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 2667 testime, kurse janë regjistruar 978 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 392, Tetovë – 95, K...
Biden u drejtohet amerikanëve që votuan për Presidentin Trump

Biden u drejtohet amerikanëve që votuan për Presidentin Trump

08/11/2020
Pa përmendur drejtpërdrejt rivalin e tij republikan, Presidenti i zgjedhur Joe Biden iu drejtua të shtunën mbrëma 70 milion amerikanëve të cilët vot...
Fitorja e Bidenit, brohoritje dhe zhgënjim

Fitorja e Bidenit, brohoritje dhe zhgënjim

08/11/2020
Në kryeqytetin Uashington, ndërsa përhapej lajmi për fitoren e kandidatit demokrat Joe Biden, kudo filluan të dëgjohen brohoritje dhe duartrokitje. Sh...
1 2 11 / 13 POSTS