"> 10/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 18 POSTS
947 Raste të reja me Covid-19 dhe 30 pacientë kanë ndërruar jetë

947 Raste të reja me Covid-19 dhe 30 pacientë kanë ndërruar jetë

10/11/2020
Në 24 orët e fundit, u kryen 3042 teste dhe 947 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 530 -Kumanovë 30 -Dibër 3 -Shtip 15 -Prilep ...
“Muzeu i UÇK-së” apo muzeu i lirisë i lënë në harresë! Hapet vetëm para zgjedhjeve!

“Muzeu i UÇK-së” apo muzeu i lirisë i lënë në harresë! Hapet vetëm para zgjedhjeve!

10/11/2020
Jashar Bej Shkupi, nuk do të mburrej me gjendjen e shtëpisë së tij. Kjo shtëpi shërben si muze, i quajtur Muzeu i Lirisë, por ja se në çfarë gjendj...
Syri, organi që ka imunitet nga Covid-19

Syri, organi që ka imunitet nga Covid-19

10/11/2020
Bota po përballet me valën e dytë të Covid-19, ndërkohë në shumë vende është rikthyer izolimi i pjesshëm. Njerëzve u rekomandohet që të ruajnë dist...
“Kadri Veseli erdhi vullnetarisht në gjykatë”, avokati: Tribunali u ngrit me dëshirën e parlamentit e popullit të Kosovës

“Kadri Veseli erdhi vullnetarisht në gjykatë”, avokati: Tribunali u ngrit me dëshirën e parlamentit e popullit të Kosovës

10/11/2020
HAGË Avokati i Kadri Veselit Ben Emmerson, në gjyqin në ngarkim të ish-kreut të PDK-së për një sërë akuzash, ndër të tjera edhe për krime lufte, d...
(VIDEO) MERKEL KËRKON QË ZAEV DHE BORISOV TË PAJTOHEN

(VIDEO) MERKEL KËRKON QË ZAEV DHE BORISOV TË PAJTOHEN

10/11/2020
Kancelarja gjermane Angela Merkel i porosit dy krerët shtetëror të Maqedonsië Veriut dhe bullgarisë Zoran Zaevin dhe Bojko Borisovin që të pajtohen me...
Mashtrimet gjatë blerjeve në internet, MPB me fushatë

Mashtrimet gjatë blerjeve në internet, MPB me fushatë

10/11/2020
Maqedonisë e Veriut është një nga 16 vendet pjesëmarrëse në fushatën vjetore Aksioni i E-tregtisë për vitin 2020 (eComm 2020) të udhëhequr nga Europol...
FILLON VAKSINIMI KUNDËR GRIPIT SEZONAL

FILLON VAKSINIMI KUNDËR GRIPIT SEZONAL

10/11/2020
Vaksinimi falas kundër gripit sezonal sot do të fillojë në gjashtë poliklinika në territorin e Bashkisë së Shkupit, edhe atë në Gjorçe Petrov, Bukures...
Luan Rama: Paradoks, zëdhënësi i UÇK në burg, zëdhënësi i Millosheviçit firmos marrëveshje me Ramën

Luan Rama: Paradoks, zëdhënësi i UÇK në burg, zëdhënësi i Millosheviçit firmos marrëveshje me Ramën

10/11/2020
Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama, komenton zhvillimet e djeshme në Gjykatën e Hagës, ku ish-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u përball me akuza...
BE do të sigurojë 300 milionë doza të vaksinës Pfizer

BE do të sigurojë 300 milionë doza të vaksinës Pfizer

10/11/2020
Lajmi për efektin e vaksinës së kompanisë Pfizer në bashkëpunim BioNTech ishte një ndër më të priturit prej shumë kohësh në këto momente të errëta që ...
Nga 5,000 vdekje në vit në Shkup, rreth 1,000 kanë të bëjnë me ajrin e ndotur

Nga 5,000 vdekje në vit në Shkup, rreth 1,000 kanë të bëjnë me ajrin e ndotur

10/11/2020
Nga 5000 vdekje në vit në Shkup, rreth 1000 kanë të bëjnë me ajrin e ndotur. Grimcat e dëmshme të PM janë një nga arsyet për rritjen e numrit të n...
Shkupi dje ishte qyteti i 7-të më i ndotur në Bote

Shkupi dje ishte qyteti i 7-të më i ndotur në Bote

10/11/2020
Shkupi dje ishte qyteti i 7-të më i ndotur në botë, sipas faqes air visual. Gostivari, Kumanova, Stipi, Strumica, Tetova, Ohri, Sveti Nikol...
1 2 11 / 18 POSTS