"> 11/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 19 POSTS
Shqipëria sërish në karantinë, kufizohet lëvizja nga dita e mërkurë

Shqipëria sërish në karantinë, kufizohet lëvizja nga dita e mërkurë

11/11/2020
Komiteti i ekspertëve ka bërë me dije masat e reja në lidhje me Covid-19. Kryetarja e komitetit të ekspertëve, Mira Rakacolli është shprehur se duk...
Trump nuk pranon të ikë, alarm i kuq në Pentagon: A po hyjnë SHBA-të në kaos? 22:34 / 11.11.2020

Trump nuk pranon të ikë, alarm i kuq në Pentagon: A po hyjnë SHBA-të në kaos? 22:34 / 11.11.2020

11/11/2020
Administrata e Donald Trump ka bërë ndryshime në krye të strukturës civile të Departamentit të Mbrojtjes, duke “hequr” disa zyrtarë të lartë dhe duke ...
PAS DEKLARATËS SË SERWER, KËRKOHET TË BËHET PRESION PËR GJYKIMIN E KRIMEVE TË SERBISË NË KOSOVË

PAS DEKLARATËS SË SERWER, KËRKOHET TË BËHET PRESION PËR GJYKIMIN E KRIMEVE TË SERBISË NË KOSOVË

11/11/2020
Komiteti për Punë të Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara ka reaguar pas nisjes së seancave dëgjimore të Gjykatës Speciale kundër ...
Xhorxhia do të bëjë rinumërim të plotë të votave

Xhorxhia do të bëjë rinumërim të plotë të votave

11/11/2020
Shteti i Xhorxhias do të rinumërojë me dorë të gjitha fletët e votimit të hedhura në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, tha të mërkurën zyrtari i ...
KRYEMINISTRI ARMENISË: ASNJË SHANS TË FITONIM KUNDËR AZERBAJXHANIT

KRYEMINISTRI ARMENISË: ASNJË SHANS TË FITONIM KUNDËR AZERBAJXHANIT

11/11/2020
Kryeministri armen Nikol Pashinyan beson se nëse Jerevani do binte dakord të kthejë Azerbajxhanin në pesë rajone përreth Karabakut kohë më parë, situa...
Ndërroi jetë profesori strugan, njeri i dijes, kombit dhe fesë!

Ndërroi jetë profesori strugan, njeri i dijes, kombit dhe fesë!

11/11/2020
Me pikëllim të madh mora lajmin e vdekjes së profesorit z. Amit Merkos. Vërtetë një humbje e madhe për Ladorishtin dhe Strugën në përgiithësi. Amit...
Shkup, 29-vjeçarja përdhunohet nga i ati i saj

Shkup, 29-vjeçarja përdhunohet nga i ati i saj

11/11/2020
Në orët e pasdites të 10 nëntorit është arrestuar 62 vjeçari nga Shkup me inicialet M.G për shkak të dyshimeve për përdhunim të vajzës së tij. Siç ...
1321 raste të reja në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar edhe 26 viktima

1321 raste të reja në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar edhe 26 viktima

11/11/2020
Në 24 orët e fundit në Maqedoni u kryen gjithsej 3836 testime dhe rezultuan në total 1321 raste të reja të infektuar me vovid-19. Rastet u regjistruan...
Zaev: Presim që para 17 nëntorit ti japim fund pr oblemit me Bullgarinë

Zaev: Presim që para 17 nëntorit ti japim fund pr oblemit me Bullgarinë

11/11/2020
Përskaj këmbënguljes së Sofjes se nuk heq dorë nga pozicionet e saja, Kryeministri Zaev mbetet optimist se kontesti maqedono-bullgar do të zgjidhet de...
Shpallen zgjedhjet në BFI

Shpallen zgjedhjet në BFI

11/11/2020
BFI ka shpallur zgjedhjet për Reisin e ri. Këtë e ka konfirmuar edhe vetë ushtruesi i detyrës, Reis i BFI-së, Shaqir Fetahu, i cili për Alsat tha “Po,...
“Shqiptarët janë dembelë”/ Prifti: Ka mungesë kulture pune, tregojnë se kanë diplomën që s’vlen për asgjë

“Shqiptarët janë dembelë”/ Prifti: Ka mungesë kulture pune, tregojnë se kanë diplomën që s’vlen për asgjë

11/11/2020
Pedagogu Rezart Prifti i ftuar në emisionin “Shqipëria Live” është shprehur se shqiptarët nuk kanë kulturë pune, lidhur me dembelizmin e moshës së pun...
1 2 11 / 19 POSTS