"> 12/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 3 11 / 27 POSTS
Ali Ahmeti uronë lojtarët dhe kryetarin e FFM-së

Ali Ahmeti uronë lojtarët dhe kryetarin e FFM-së

12/11/2020
Urime lojtarëve, stafit teknik, kryetarit të Federatës Muhamet Sejdini dhe të gjithë qytetarëve për kualifikimin e kombëtarës së Maqedonisë së veriut ...
Jemi të gëzuar dhe nga zemra i uroj futbollistët për suksesin historik

Jemi të gëzuar dhe nga zemra i uroj futbollistët për suksesin historik

12/11/2020
Përfaqësuesja jonë tregoj forcë, karrakter dhe rrumballaksoi epitetin – herojët e sportit. Futbollistët, stafi teknik dhe të gjithë në FFM dhe medi...
Pandeli Majko i reagon ashpër Vucicit për luftë: Do t’i dihet fillimi, por jo fundi

Pandeli Majko i reagon ashpër Vucicit për luftë: Do t’i dihet fillimi, por jo fundi

12/11/2020
Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, njëherësh ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ka thënë se deklarimi i presidentit serb Aleksandar Vu...
1295 Raste të reja me Civid-19 dhe 26 persona kanë ndërruar jetë

1295 Raste të reja me Civid-19 dhe 26 persona kanë ndërruar jetë

12/11/2020
Në 24 orët e fundit, u kryen 3315 teste dhe 1295 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 539 -Kumanovë 55 -Dibër 3 -Shtip 36 -Prilep...
Teoritë e konspiracionit dhe keqinformimi rreth vaksinave

Teoritë e konspiracionit dhe keqinformimi rreth vaksinave

12/11/2020
Teoritë e konspiracionit dhe keqinformimi nxisin mosbesimin tek vaksinat dhe mund të ulin nivelet e vaksinimit për COVID-19n në Amerikë dhe Britani në...
Varrezat Myslimane të Vjenës nuk pranojnë të varrosin Kujtim Fejzullahin

Varrezat Myslimane të Vjenës nuk pranojnë të varrosin Kujtim Fejzullahin

12/11/2020
Varrezat myslimane në 23 komuna kane refuzuar ta varrosin Kujtim Fejzullahun i cili ne 2 nentor te ketij viti beri nje s ulm ter rrorist ne qytetin e ...
Ata që ndotin ambientin gjobiten me nga 5000 euro

Ata që ndotin ambientin gjobiten me nga 5000 euro

12/11/2020
Me ndryshimet e reja në ligjin për kundërvajtje, nëse një qytetar ndot mjedisin, ai mund të gjobitet deri në 5,000 euro. Nga ana tjetër, ndërmarrjet e...
Nga java e ardhshme mund të ketë edhe orë policore, respektoni masat

Nga java e ardhshme mund të ketë edhe orë policore, respektoni masat

12/11/2020
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filpçe në takim me kryetarin e Komisioni për Sëmundje Ngjitëse, Zharko Karaxhovski dhe Suzana Manevska biseduan me tele...
Me një euro do të mund të themelohet një kompani në Maqedoninë e Veriut

Me një euro do të mund të themelohet një kompani në Maqedoninë e Veriut

12/11/2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut në Kuvend ka dorëzuar propozim-ligjin për Ligjin për Shoqatat tregtare, përmes së cilës do të mundësohet themelimi i sh...
Shilegov: Tre komponentë për uljen e ndotjes së ajrit në Shkup

Shilegov: Tre komponentë për uljen e ndotjes së ajrit në Shkup

12/11/2020
Kryetari i Bashkisë së Shkupit Petre Shilegov, sot theksoi se ekzistojnë tre komponentë me të cilët do të zgjidhet problemi me ndotjen e ajrit në Shku...
Ekspertët: Me uljen e taksave gjyqësore, qytetarët më afër drejtësisë

Ekspertët: Me uljen e taksave gjyqësore, qytetarët më afër drejtësisë

12/11/2020
Për shumë qytetarë ulja e taksave gjyqësore për tetë herë është lajm i mirë dhe mundësi për të arritur te drejtësia edhe për ata që më herët kanë hequ...
1 2 3 11 / 27 POSTS