"> 13/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 17 POSTS
Njihuni me modelen shqiptare që merr 1500 euro për një postim në Instagram (Foto)

Njihuni me modelen shqiptare që merr 1500 euro për një postim në Instagram (Foto)

13/11/2020
Modelja Belinda Dragoti, e cila njihet për format e saj perfekte dhe fotot provokuese që hedh në Instagram, ka qenë e ftuar në emisionin “Historia ime...
Marin Mema: Fuqitë e mëdha na ndanë, por gjaku na bashkon / Mesazh ndaj kërcënimeve të Vuçiçit

Marin Mema: Fuqitë e mëdha na ndanë, por gjaku na bashkon / Mesazh ndaj kërcënimeve të Vuçiçit

13/11/2020
Si kundërpërgjigje ndaj fjalëve të presidentit sërb, Aleksandar Vuçiç, që më shumë dukeshin si fjalë kërcënuese për një tjetër konflikt mes Kosovës dh...
Një tjetër neoliberist që shan popullin, si dembel

Një tjetër neoliberist që shan popullin, si dembel

13/11/2020
Nga Ledian Droboniku Një tjetër neoliberist që shan popullin, si dembel. Po të kishte pak formim filozofik, sociologjik, antropologjik, p...
Dikush edhe është kujtuar ta kujtojë ditën e clirimit antifashist të qytetit të Shkupit !

Dikush edhe është kujtuar ta kujtojë ditën e clirimit antifashist të qytetit të Shkupit !

13/11/2020
  Çlirimi i parë i vërtetë i Shkupit më vete është nën shenjën e situatës së përgjithshme politike në vend dhe botë, tha Trajko Stamatoski...
1064 Raste të reja me Covid-19-të dhe 25 persona kanë humbur jetën

1064 Raste të reja me Covid-19-të dhe 25 persona kanë humbur jetën

13/11/2020
Në 24 orët e fundit, u kryen 3096 teste dhe 1064 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 541 -KumanovE 57 -Diber 4 -Shtip 46 -Prilep...
Presidenti i zgjedhur Biden merr Arizonën, konsolidon fitoren

Presidenti i zgjedhur Biden merr Arizonën, konsolidon fitoren

13/11/2020
Presidenti i zgjedhur Joe Biden konsolidoi fitoren e tij në zgjedhje duke marrë të enjten vonë shtetin fushëbetejë të Arizonës. Megjithatë procesi ...
Daim Hiseni reagon për ngjarjet historike të shqiptarëve në Shkupin e vitit 1944

Daim Hiseni reagon për ngjarjet historike të shqiptarëve në Shkupin e vitit 1944

13/11/2020
Sot është 76 vjetori kur ballistët bashkë me luftëtarët e tjerë shqiptar duke e valuar flamurin kuq e zi, e çliruan Shkupin nga bullgarët. Sot, asn...
RUSIA PO E ARMATOS SERBINË, PERËNDIMI DUHET TË ALARMOHET

RUSIA PO E ARMATOS SERBINË, PERËNDIMI DUHET TË ALARMOHET

13/11/2020
Pas kërcënimeve të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq për luftë në Kosovë ka reaguar ish-kryenegociatorja Edita Tahiri, shkruan Gazeta Express. ...
Prokuroria hap dy lëndë për falimentimin e bankës “Eurostandard”

Prokuroria hap dy lëndë për falimentimin e bankës “Eurostandard”

13/11/2020
Prokuroria Themelore Publike ka hapur dy lëndë që lidhen me falimentimin e bankës “ Eurostandart”. Gjatë debatit publik në Komisionin për Financa dhe ...
Sërish në burg të dënuarit e rastit “Monstra” që ishin liruar për tu mbrojtur në liri

Sërish në burg të dënuarit e rastit “Monstra” që ishin liruar për tu mbrojtur në liri

13/11/2020
Prokuroria sot kërkoi paraburgim për Agim Ismailoviqin, i akuzuar për rastin “Monstra” për vrasjen e pesëfishtë afër liqenit të Smilkovës. Prokurorja ...
Këshillit për Mbrojtjen e Kushtetutshmërisë së BFI-së në RMV.

Këshillit për Mbrojtjen e Kushtetutshmërisë së BFI-së në RMV.

13/11/2020
Nisur nga fakti se Bashkësia Fetare Islame, Institucioni i vetëm fetar islam në Republikën e Maqedonisë së Veriut, është kapur nga injorantë, nga sh...
1 2 11 / 17 POSTS