"> 14/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 17 POSTS
Koment/A është në hallë të madh Zaevi? Nëse Bullgaria nuk lëshon pe, a mund të bie qeveria?

Koment/A është në hallë të madh Zaevi? Nëse Bullgaria nuk lëshon pe, a mund të bie qeveria?

14/11/2020
Kanë mbetur vetëm edhe tre ditë për dhënien e datës për Maqedoninë e Veriut nga Komisioni Europian për hapjen e bisedimeve për anëtarësim ndërkohë që ...
LËVIZJA ANTIBIXHOZ: MIRATONI LIGJIN, LARGONI LOJËRAT E FATIT

LËVIZJA ANTIBIXHOZ: MIRATONI LIGJIN, LARGONI LOJËRAT E FATIT

14/11/2020
https://youtu.be/ueWL6JJqH_U Lëvizja “AntiBixhoz” u bëri thirrje deputetëve që t’i mbështesin propozim ndryshimet në Ligjin e Lojërave të Fatit, në...
Armenia dhe Azerbajxhani shkëmbejnë trupat e të vrarëve

Armenia dhe Azerbajxhani shkëmbejnë trupat e të vrarëve

14/11/2020
Armenia dhe Azerbajxhani të shtunën i shkëmbyen trupat e ushtarëve të vrarë, të cilët humbën jetën gjatë luftimeve afër qytetit Shusha në rajonin e Na...
Nëse vonohet emërimi i drejtorëve të ri, s’do kenë buxhet të bëjnë asnjë ndryshim!

Nëse vonohet emërimi i drejtorëve të ri, s’do kenë buxhet të bëjnë asnjë ndryshim!

14/11/2020
Shkruan Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 14 nëntor – Qeveria e re e ndërtuar ndërmjet LSDM-së, BDI-së dhe Besës, edhe pas dy muaj e gjysmë nuk ...
PRESIDENTI TRAMP I DREJTOHET KOMBIT, PARALAJMËROI SE DO TA LIROJË SHTËPINË E BARDHË

PRESIDENTI TRAMP I DREJTOHET KOMBIT, PARALAJMËROI SE DO TA LIROJË SHTËPINË E BARDHË

14/11/2020
Presidenti I SHBA-së Donald Tramp mbrëmë për herë të parë iu drejtua opinionit, prej se më 7 Nëntor mediat e shpallën fitues të Zgjedhjeve Presidencia...
Prej nesër obligative posedimi i pajisjeve dimërore në automjete

Prej nesër obligative posedimi i pajisjeve dimërore në automjete

14/11/2020
Që nga dita e nesërme (e diel 15 nëntor), hyn në fuqi detyrimi ligjor për posedim të detyrueshëm të pajisjeve dimërore në automjete në përputhje me ne...
Hapet çerdhja e re në Kondovë

Hapet çerdhja e re në Kondovë

14/11/2020
Në Kondovë të kominës së Sarajit sot u bë hapja solemne e objektiti të çerdhes “Flutura” në kuadër të çerdhes “Filizi”. Ne hapjen solemne ishin pre...
Publikohet libri për Alush Hamidin nga Çajlana

Publikohet libri për Alush Hamidin nga Çajlana

14/11/2020
Këto ditë ka dalë nga shtypi monografia kushtuar personalitetit të Alush Hamidit. Libri titullohet “Alush Hamidi-Njeriu që ngjalli shpirtin e një komb...
Nuk ka termin të lirë për testet PCR, pacientët shërohen duke pritur testimin

Nuk ka termin të lirë për testet PCR, pacientët shërohen duke pritur testimin

14/11/2020
Në kulmin e pandemisë vështirë të gjendet një termin i lirë për tu testuar për CoVid-19. Disa prej qytetarëve thonë se me të gjitha simptomat e virusi...
Do të përpiqemi të gjejmë kompromis me Bullgarinë

Do të përpiqemi të gjejmë kompromis me Bullgarinë

14/11/2020
Në tre ditët e mbetura deri në mbajtjen e këshillit për punë të përgjithshme të BE-së, do të punojmë intenzivisht për arritjen e një marrëveshje për d...
Festim Halili merr detyrën drejtor i N.P “Radiodifuzioni Nacional”

Festim Halili merr detyrën drejtor i N.P “Radiodifuzioni Nacional”

14/11/2020
Një kuadër i cili ngado që ka lëvizur ka lënë gjurmë për të mirë duke avancuar kështu programin e punës e njëkohësisht edhe statusin e shqiptarëve në ...
1 2 11 / 17 POSTS